Forrás: Getty
Először érdemes felsorolni az előnyöket, utána pedig jöhetnek a homlokzati szigetelés árak is, hogy jobban tisztában legyünk a dolgokkal az építkezés megkezdése előtt. A homlokzati hőszigeteléssel jelentős mértékben csökkenthető a fűtésre elhasznált pénz mennyisége. A külső határoló falak szigetelése miatt a falak felülete nem lesz majd hideg tapintásra sem, illetve nem fog hideget „sugározni”. Mivel a hőszigetelés miatt kisebb lesz az épület tartószerkezetének hőingadozása, így tartósabbak lesznek, hiszen nem fog olyan nagy mértékben romlani a szerkezet a hideg-meleg változásának hatására. Az épület egy új, modern homlokzatot kap, ami sok ingatlan esetében amúgy is időszerű felújítás. Növeljük ezzel az épületünk eladási árát is, hiszen az energiatakarékosabb ingatlanok átlagosan magasabb áron kelnek el, mint a nem szigetelt épületek.
A homlokzati szigetelés lépései
A homlokzatunk leszigetelése nem egy bonyolult művelet. Először egy tartó sínt helyeznek el a fal aljára, ami tartja az ezek után a fal magasabb részeire helyezett hőszigetelő anyag súlyát. Miután felkerült a szigetelés, nincs más hátra, mint az épület vakolása, majd ezután jöhet a színre festés is.
Homlokzati szigetelés árak
A homlokzati szigetelés árak sokféleképpen alakulhatnak, függően a szigetelés vastagságától és minőségétől. A szigetelőanyagok anyagára nagyjából 1500 forint és 5500 forint között mozog négyzetméterenként. A munkadíjak az elvégzendő feladat függvényében változnak. A szigetelés vakolat nélkül nagyjából 3000 forintban került, vakolattal és színezéssel már 5000 forint az ár négyzetméterenként. Az ablakok szigetelése olcsóbb, 1000 és 1500 forint nagyságú az összeg, természetesen ez is négyzetméterekben megadva. Több dolog is szükséges ezeken kívül a teljes homlokzat leszigeteléséhez. A ragasztók nagyjából 2500 forintba kerülnek, amiért egy 25 kg-os zsákot kapunk. A vakolat is 25 kg-os zsákokban vásárolható meg, zsákonként hozzávetőleg 5000 forintért. A homlokzati festék literenkénti ára 1500 forint körül mozog. Ezekkel az adatokkal – a szigetelni kívánt felület nagyságának ismeretében – nagyjából tehát kiszámolható az, hogy mennyibe is kerülhet egy homlokzati szigetelés. Ám szinte bármekkora is ez az összeg, pár éven belül a hatékonyabb szigetelés visszahozza az árát, így mindenképpen megéri ez a beruházás.