Forrás: iStock
Korábban összeszedtük már, milyen főbb típusok között válogathatsz, ha a balkon árnyékolására kerül a sor. A jó hír, hogy lehetőséged van bőven, a balkon adottságaink és pénztárcád vastagságának keresztmetszete viszont segíthet leszűkíteni a lehetőségek körét.
Erkélyárnyékoló – Ezek közül válogathatsz
De alábbi tippjeinkkel további támpontokat adnak a döntéshez, hogy biztosan megtaláld a számodra legjobb erkélyárnyékolót.
1. Ha a legegyszerűbb megoldást keresed, nádból vagy bambuszból készült napfogók között válogass, melyek a korlátra vagy a feletted lévő erkély alsó részére rögzíthetők. Viszont az egyszerűségnek ára is van. Ezek a típusok szenvedik meg ugyanis leginkább az időjárás megpróbáltatásait – a napfényt, a szelet és az esőt.
2. A másik végletet a tokozott kivitelek képviselik, melyek a modern, letisztult erkélyekhez sokkal jobban illenek. Itt ugye egy tokba záródik vissza a napellenző, mely védelemnek hála sokkal tartósabb megoldásként számolhatsz vele. Kifejezetten esztétikus kivitelek is léteznek belőle, így ha a látszatra is adnál, mindenképp vedd fontolóra.
3. Az erkélyárnyékoló esetében nem pusztán a szerkezet és az anyag, de az árnyékolandó terület nagysága is meghatározó szempont. Egy bizonyos méret felett a szelesebb időszakok már gondot okozhatnak, így itt érdemes masszívabb – és magától értetődő módon drágább – kivitelekben gondolkodnod. Viszonyítási pontként: a modern napellenzők megfelelő rögzítéssel 40 km/h erősségig bírják a szelet.
4. Szakemberek ajánlása alapján napellenzőt a déli homlokzatra érdemes felszerelni, hogy minél hatékonyabban tudjon működni.
5. Extra tippünk pedig nem a praktikumról, sokkal inkább az esztétikumról szól. Tekints napellenződre plusz lehetőségként, ha erkélyed dekorációjáról esik szó. Fényfüzérekkel például az év bármely szakában felöltöztetheted, és hangulatba hozhatod az árnyékolót.