Forrás: Getty
Az árvácska jellemzése
Az árvácska – latin nevén Viola wittrockiana – márciustól díszíti a kerteket jellegzetes virágaival. Annak ellenére, hogy látszólag egy rendkívül különleges növény, mégsem igényel nagyon összetett gondozást, továbbá rendkívül strapabíró, így még a mínusz fokok sem tudnak kárt tenni benne, ha a növény valamelyest védve van az időjárás viszontagságaitól.
Az árvácska ültetése
A virág tényleges elültetését megelőzően távolítsuk el a gazt és a köveket az ágyásból, majd ássunk a gyökérbojtnál kétszer nagyobb lyukat, a virágok között pedig hagyjunk 20 centiméter távolságot. Ezután a gyökérbojtot enyhén lazítsuk fel a kezeinkkel, tegyük az árvácskát a lyukba, majd temessük be, végül locsoljuk meg.
Az árvácska öntözése
Míg egy rendkívül strapabíró és kevés gondozást igénylő növényről van szó, a nem megfelelő öntözéssel mégis könnyen kárt tehetünk benne: rendkívül rosszul viseli, ha áll a vízben, ugyanis elrohadhatnak a gyökerei vagy kialakulhat a levélfoltosság, ami egy gombabetegség. Ebből kifolyólag a föld sose legyen vizes, csak nedves. A locsoláshoz használt víz, ideális esetben, legyen lágy esővíz.
Az árvácska gondozása
Az árvácska egy félárnyékos, enyhén napos helyen rendkívül jól érzi magát, amit rengeteg színes virággal hálál meg. Ehhez nem is kell sokat tennünk, mindössze tápanyagokban gazdag és vízáteresztő talajt kell számára biztosítanunk. Többek közt az egyszerű gondozásának köszönhetően tartozik a legkedveltebb virágok közé. Ha azt szeretnénk, hogy tovább virágozzon, akkor rendszeresen távolítsuk el róla az elhervadt vagy károsodott részeket.
Rendszeres trágyázásra sincs szükség, ugyanis teljesen elegendő, ha ültetés során némi komposztot vagy tartós hatású trágyát keverünk a földhöz. Ha kaspóba ültetjük az árvácskát, akkor 2-4 hetente adhatunk neki némi tápoldatot, viszont soha ne essünk túlzásba, ugyanis ilyen esetben megbetegedhet, továbbá lelassul a gyökerek növekedése.
Nézegess pár gyönyörű árvácskát!