Forrás: Getty
- Elemcsere a tűzjelzőkben
A füstjelző, valamint a tűz- és szénmonoxid riasztók legfontosabb időszaka a tél, ugyanis a fűtési szezon alatt lehet a legtöbb ok arra, hogy ezek az eszközök működjenek. Így fontos lehet a tél után kicserélni az elemeket és akkumulátorokat bennük, hogy a következő évben is maradéktalanul képesek legyenek ellátni a feladatukat, ezzel pedig akár életeket is menteni.
- Szűrőtisztítás
Tavasszal sokan szeretünk frissebb levegőhöz jutni, ehhez azonban elengedhetetlen, hogy a légkondicionáló berendezések szűrője tiszta legyen. Könnyen és gyorsan megoldható feladat, mégis nagyon sokat tud jelenteni, hiszen a koszos szűrő a tiszta levegőn túl a beleült port és kórokozókat is szétfújja a lakásban.
- Nehezen elérhető helyek tisztítása
Itt az ideje annak, hogy az egész télen halogatott alapos takarítást megejtsük. Mozdítsunk meg minden mozdítható bútordarabot, majd takarítsuk ki az általuk elfedett részeket is. Biztos, hogy az ilyen helyeken még a karácsonyi vendégségből maradt szemetet, tűlevelet is megtaláljuk.
- Téli ruhák elpakolása
Nyilván nehezen férünk el a szekrényeinkben, ha az összes évszakra való ruházat együtt van bennük. Ha lehetséges, válogassuk ki a téli, meleg ruhadarabokat, amikre egy ideig biztosan nem lesz szükség, majd egy alapos mosás után pakoljuk el őket egy olyan helyre, ahol nem zavarók. Így a nyári ruháknak is lesz elég hely, de a következő tél alkalmával könnyen elővehetők a tiszta meleg darabok is.
- Eresztisztítás
Amennyiben megoldható, érdemes minden tavasszal kitakarítani az ereszeket, hiszen tavasszal és nyáron jelentős mennyiségű esőre, viharokra lehet számítani. Ezért is kiemelkedően fontos az, hogy az ereszrendszer meg tudjon birkózni a sok vízzel, és minden gond nélkül el tudja vezetni azt.
- Cserepek megigazítása
Ha már úgyis az ereszt tisztítjuk, nézzük át közben a cserepeket is, hogy nem mozdultak-e el a helyükről, ami miatt az eső hatására beázást tudnak okozni.