Forrás: Getty
1. hiba: Rossz sorrend
Sokan ott rontanak, hogy először törölgetnek és porszívóznak, majd ezután törlik át például a konyhában a munkalapot. A szabály azonban, amit érdemes követni, hogy egy szoba takarításánál mindig fentről lefelé haladjunk, hiszen a kosz mindig a földre esik, amit aztán a legvégén össze tudunk porszívózni.
2. hiba: Egy rongy mindenre
Aki a kedvenc rongyával takarítja ki a konyhát, a nappalit és a fürdőszobát, az nagy hibát követ el. Ezzel ugyanis a legkülönfélébb baktériumokat terítjük szét a lakásban. A mi tippünk, hogy minden helyiségbe más színű rongyot használj, így mindig pontosan tudni fogod, hogy melyik hova való.
3. hiba: Megtelt porzsák
A porszívó óriási segítség takarítás során, de csak akkor, ha nincs tele a porzsák. Ellenkező esetben nem fogunk tudni minden koszt felszívni, így sosem végzünk a porszívózással.
4. hiba: Piszkos WC-kefe
Amikor a WC-kefét használat után visszarakjuk a tartóba, akkor a WC-ben található baktériumok átkerülnek abba, ahol aztán teljes nyugalomban elszaporodnak. Ebből kifolyólag a következő használatnál rengeteg bacilus és kórokozó lesz a kefén. Ennek elkerülésére szuper tipp, ha olyan WC-kefét vásárolunk, aminek nem zárt a tartója, vagy szintén jó megoldás, ha használat után hagyjuk megszáradni.
5. hiba: Kimaradt a mosogató
A mosogatóban mindig tisztára mossuk az edényeket, így azt gondolhatjuk, hogy az is tiszta. Ez azonban nem igaz. A mosogató egy nedves közeg, ahol remekül érzik magukat a bacilusok és kórokozók, így pikk-pakk elszaporodnak. Az apró ételmaradékok pedig tovább gyorsítanak ezen a folyamaton. Annak érdekében hogy ez ne következzen be, mindig takarítsuk ki a mosogatót is.
6. hiba: Rossz használat
A tisztítószert közvetlenül a munkalapra, ablakra vagy csempére fújjuk? Ezzel legyünk óvatosak, ugyanis csúnya foltok és csíkok keletkezhetnek. Sokkal jobb döntés, ha a rongyra tesszük a takarítószert, majd azzal töröljük át a különböző felületeket.
7. hiba: Koszos mosógép
A mosógép esetében is sokan azt hisszük, hogy az tiszta, hiszen abban mossuk a ruháinkat. Ez azonban szintén nagy tévedés, ugyanis a mosógépben elhalt hámsejtek, poratkák, bolyhok és baktériumok gyűlnek össze. Épp ezért annyira fontos, hogy rendszeresen kitisztítsuk a mosógépet és a mosópor adagolót. Továbbá arra is figyeljünk, hogy használat után hagyjuk nyitva a gép ajtaját, hogy a dob alaposan ki tudjon szellőzni és meg tudjon száradni.