Forrás: Getty
Mindig mérj precízen
Ha konyhát tervezel, elengedhetetlen, hogy mindent pontosan mérj le. Ezután mérj újra, majd mérj még egyszer. A megfelelő méret és mélység biztosítása alapvető fontosságú, ahogy az is, hogy elegendő helyet hagyjunk az ajtók zavartalan nyitásához, elkerülve az esetleges ütközéseket a környező falakkal. A pontos mérés garantálja a harmóniát a funkció és az esztétika között.
A készülékek megfelelő elhelyezése
Minden konyhai tervezési projekt során a gyakorlati szempontoknak kell előtérben lenniük. Végül is nincs annál bosszantóbb, mint amikor a sütő vagy a mosogatógép ajtaja nem nyílik ki teljesen. Ez tönkreteszi a tér áramlását. A rendelkezésre álló helytől függően győződj meg róla, hogy a hűtőszekrény, a mosogató és a tűzhely/főzőlap elérhető távolságban legyen, hogy minimalizáld a felesleges lépéseket, és lehetővé tedd az akadálymentes mozgást.
Biztosíts elegendő munkafelületet
A szakemberek legalább 90 centiméter munkafelületet javasolnak a főzőlap és a hűtőszekrény mindkét oldalán az előkészítéshez és a tálaláshoz. Azonban régebbi házakban vagy kisebb helyiségekben – például társasházi konyhákban – ez nem mindig lehetséges. Ilyen esetben azt javasolják, hogy fektess be egy masszív, tűzhelyre vagy mosogatóra helyezhető vágódeszkába.
Világítsd meg jól
Még akkor is, ha nagy konyhaablakod van, egy jól megtervezett konyhának rétegelt világítással kell rendelkeznie. Alkalmazz különböző világítási megoldásokat – általános, munkaterületre irányuló és süllyesztett világítást, hogy funkcionális és biztonságos konyhai környezetet hozz létre, és megvilágítsd a konyha különböző területeit.
Tervezés szervezés alapján
A rendezett konyha jó feng shui-t teremt. A fiók- és polcrendezők olyan alacsonyan lógó gyümölcsök, amelyek nagy hatást gyakorolnak a konyha áramlására. Szakítsd le őket!