Forrás: Getty
Selyemakác
Tollas levelei mellett, gyönyörű rózsaszín virágaival érdemli ki a különleges jelzőt a selyemakác, vagy más néven alvófa. Utóbbi elnevezést annak a tulajdonságának köszönhet, hogy a levelei estére becsukódnak. Míg a nagyobb példányok jól bírják a fagyokat, így -15 Celsius-fokban sem lesz bajuk, addig a fiatalabb egyedeket érdemes megvédeni a hidegtől. A legideálisabb hely számára napos és védett.
Császárkorona
A császárkoronának egyenes hosszú szára van, aminek a végén intenzív narancssárga vagy sárga virágok, és zöld levelek csüngenek. Ezek elrendezése egy koronára emlékeztetnek, így érthető a neve. Ez egy gyönyörű növény, mely nem igényel sok törődést, ugyanis akkor nő a legjobban, ha egyszerűen békén hagyjuk. Ezen kívül rendkívül strapabíró, és még a mínusz fokokkal sincs különösebb baja.
Elefántfül
Az elefántfülnek hatalmas levelei vannak, átmérőjük akár 1 méter is lehet, magassága pedig akár a 8 métert is elérheti. Az elefántfül egy kaspóban ugyanolyan jól mutat, mintha kiültetnénk a kertbe, azonban előbbi esetben mindössze 2 méter magas lesz. Ez a Kelet-Ázsiában honos növény az árnyékban, illetve a félárnyékban érzi magát jól, továbbá strapabíró és nem igényel túl sok gondozást.
Kerti holdviola
A kerti holdviola nyáron gyönyörű lila virágaival varázsolja még szebbé a kertünket, majd télen megmutatja különleges termését, melynek ezüstös színű átlátszó válaszfala van. Ez a kétéves növény pikk-pakk szétterjed a kertben, legalábbis a napos vagy félárnyékos helyeken.
Kacurafa
Egy növényt nem csupán a kinézete tehet különlegessé. Erre a legjobb bizonyíték a kacurafa, mely illatának köszönheti a kivételes jelzőt, ugyanis édeskés, enyhén fahéjas, karamellás illattal lepi el a kertet. Amennyiben szeretnénk egy kacurafát, akkor mindenféleképpen egy napos vagy félárnyékos helyet keressünk neki.