1. Páraelszívó
Ha lassú és erőtlen a páraelszívó, akkor nagy valószínűséggel motor cserére lesz szükség. Szereld ki a szűrőket, a ventillátor lapátokat, távolítsd el a kábeleket a csatlakozókból, majd szedd ki a motort. Ha kész, helyezd be a csere motort, helyezd vissza a kábeleket és a ventillátort, majd pattinstd helyére a szűrőket.
2. Repedt üveg a főzőlapon
A főzőlap megrepedt üvege nem csak a szemet bántja, de az áramütés veszélye is nagy. A repedt üveg előlap kicserélése is kivitelezhető otthon. Vásárolj egy új üveget a készülékhez, majd áramtalanítsd. Csavarozd ki a tartó elemeket és a repedt üveget terítsd le egy törölközővel. Égőkkel felfelé helyezd a repedt üveget, távolíts el minden elektronikát róla, majd szereld át őket az új üveglapra.
3. A mosogatógép gumitömítése
Szivárog? Itt az ideje, hogy kicseréld! Vásárolj a típushoz megfelelő tömítést és távolítsd el a régit. Miután az új tömítést a helyére tetted, csukott állapotban várj pár órát az első mosogatással, hogy a gumi megszokhassa az új helyét.
4. Ingadozó hőmérsékletű sütő
A megbízhatatlan sütő sok bosszúságot okozhat és ronthat el kellemes vacsorákat! Teszteld sütődet te is! Ha adott hőmérsékletre 90 másodpercen belül nem melegszik fel, a hőmérséklet szabályzó cserére szorulhat. Ez az alkatrész is pótolható!
5. Tökéletlenül mosó mosogatógép!
Mosogatás után szinte még koszosabbak az edények? Van, hogy a szűrő nem bírja a melegvíz és a vegyszerek okozta ingénybevételt tovább. Keressük meg a gépünkhöz tartozó szűrőt és cseréljük ki. A gépet tartsuk frissen ecettel és trisóval a mindennapokban.