Forrás: Getty
De mielőtt bármelyik megoldásnak nekilátnánk, takarjuk le a padlót, hogy annak biztosan ne legyen semmi baja, majd előkészítésként karcoljuk meg a tapétát több helyen, így sokkal könnyebben le fog válni a falról.
Gőzölés
Sokan erre a módszerre esküdnek, amikor tapéta eltávolításról van szó. A lényeg, hogy a nedvesség és a hő miatt a tapéta felpuhul, majd a ragasztó is megolvad, ezáltal könnyen leválik a falról. Nagy felületeken működik ez a módszer a legjobban, mivel ezek a gőzölők nagyok, a kis résekbe, sarkokba nem feltétlen lehet őket bedugni, így ott nem is lehet azokat használni. Ha ezt a módszert használjuk, mindig nyissuk ki az ajtókat, ablakokat, mert könnyen szaunává válhat a szoba.
Víz és ecet
Ez egy nagyon olcsó, környezettudatos és egyszerű módszer, ami annyiból áll, hogy egyforma rész vizet és ecetet összekeverünk, majd egy olyan üvegbe töltjük, amiből a falra lehet spriccelni. A falakat jól le kell locsolni ezzel a keverékkel, majd egy idő után láthatjuk, hogy a tapéta elkezd vizesedni, majd szépen, lassan elválni a faltól. Szerencsére ezzel a módszerrel a legkisebb helyről is el lehet távolítani a tapétát. Viszont az ecet szagát nem sokan bírják huzamosabb időn keresztül, így mindenképpen fontos a jó szellőzés.
Tapétaeltávolító szer
A tapétaeltávolító szer ugyanúgy működik, mint a vizes és ecetes módszer, csak itt ez előre megvásárolt anyagot kell felvinni a falra. Sajnos ezekből általában sokkal többet kell elhasználni, mint a vizes-ecetes keverékből, így jól gondoljuk meg, hogy mekkora felületre szeretnénk használni, mert könnyen drága mulatság lehet belőle. Abban a tekintetben viszont jobb az ecetnél, hogy egyáltalán nincs olyan erős szaga, ezért a szellőztetés nélküli helyeken is jól használható.