Forrás: Getty
Általános panel berendezési tippek
Bármilyen formájú vagy nagyságú a panel nappalink, vannak általános berendezési szabályok, amelyeket érdemes megfogadnunk a barátságos, otthonos végeredmény érdekében. Mutatjuk ezeket!
- Komplett nappali bútor szett
A panelok nagy hátránya, hogy nehézkes felfúrni a polcokat a falra. A bútorboltokban rengeteg komplett nappalibútor szett kapható, ami egyszerre tévétartó, szekrény, vitrin és beépített polc is. Ezzel a praktikával megspórolhatjuk a falfúrást.
- Világos berendezések
A panel nappalik általában csak az egyik oldalt rendelkeznek ablakkal, ezért vagy csak délelőt, vagy csak délután fényesek. A sötét nappali barátságtalan és nem valami otthonos, ezért mindenképp világos bútorokat használjunk, melyek a sötétebb napszakban is fényesebb látszatot keltenek. A falak és a szőnyeg mindenképp világos legyen, egyedül a bútoroknál kísérletezhetünk sötétebb árnyalatokkal.
- Beépített szekrények
Sokan a kicsi hely miatt ódzkodnak a panellakásoktól, azonban okos megoldásokkal a pici tér nem lehet akadály. A beépített szekrények például ilyen esetekben is segítségünkre lehetnek, hiszen ízlésesen, maximális helykihasználással tudjuk berendezni a nappalit.
Hosszúkás panel nappali berendezése
A panelok egy részében gyakori probléma, hogy a nappali hosszúkás, ezért feladja a leckét az ízléses berendezéshez. Van pár aranyszabály, amit ha betartunk, előnyünkre is kovácsolhatjuk ezt.
- Zónák kialakítása
A hosszúkás panel nappali legjobb orvossága, ha különböző zónákat alakítunk ki, melyek elrejtik a nem túl szerencsés alaprajzot. Legyen egy zóna az ülő- és tévénéző résznek, egy külön szekció a tárolásnak, és egy másik rész pedig az étkezőnek vagy a dolgozósaroknak.
- Használd ki a rövid falakat
A szoba hosszúkás alakját úgy is elrejthetjük, ha a rövid falakra nagyobb bútordarabokat teszünk. Ezzel optikaileg rövidebbnek tűnik a tér, és valamivel arányosabbnak látszik majd a szoba. A rövid falakra sarokpolcot vagy beépített szekrényeket ajánlanak a profik a kívánt eredmény elérése érdekében.
- „L” vagy „U” alakú kanapé
Az „L” és „U” alakú kanapék előnye, hogy kiválóan megtörik a hosszúkás teret, mivel négyzet formájú részt hoznak létre. Az „L” alakú kanapé rövidebb, középre belógó részét ne a rövid fal felé, hanem a szoba közepe felé fordítsuk, hiszen így tudjuk a legjobban megtörni a hosszúkás formát.