Forrás: Getty
Otthonról albérletbe költözni mindig nagy lépés, és nem kizárt, hogy az új, bérelt otthonunkat nem érezzünk magunkénak. Pláne, ha egy eleve bebútorozott lakást veszünk ki, amit előttünk más használt és formált az ízlésére. Szerencsére van néhány tipp, ami segít, hogy hamar magunkénak érezhessük az albérletet.
1. Huzatok
Ne érezd magad furcsán, ha nem szívesen ülsz le arra a kanapéra, amit előtted már sokan mások használtak. Vegyél rá huzatot, ami nem csak a „saját” érzetet adja meg, de az ízlésednek megfelelően öltöztetheted át a kanapét. Plusz előny, hogy nyugodtabb is lehetsz, mert az esetleges foltok csak a huzaton látszódnak majd, így nem kell a kanapét kifizetned.
2. Textil kiegészítők
Textil kiegészítők alatt terítőre, díszpárnákra, függönyökre és szőnyegekre gondolunk. Ha vannak ilyen darabok az albérletben, egyszerűen csak hajtogasd őket valamelyik szekrény mélyére, és tedd a helyükre a sajátodat. A minta, a színvilág, a méret – minden olyan lehet, amilyet csak szeretnál.
3. Fényképek
Semmi nem teszi otthonosabbá az albérletet, mint szeretteink és kedves élményeink fotói. Az albérletek többségében nem szabad szöget verni a falba, ezért olyan képkereteket válassz ehhez, amiket le lehet támasztani a polcokra és az asztalokra.
4. Kiegészítők cseréje
Az albérletben tulajdonképpen bármit lehet cserélni, amíg költözéskor mindent vissza tudunk varázsolni az eredeti állapotba. Cseréld ki a lámpabúrákat, az égőket, a zuhanyfüggönyt, a vécéülőkét, a kilincseket vagy a fogantyúkat. Ezzel sokkal egyedibb lesz a végeredmény, ráadásul új is. Az eredeti darabokat őrizd meg, hogy kiköltözéskor vissza tudj tenni mindent a helyére.
5. Sok-sok dekoráció
Az albérletben talán még többet is „kell” dekorálnunk, mint egy saját lakásban annak érdekében, hogy otthonosan érezzük magunkat. Olyan dekorációt válasszunk, ami mozgatható: szobrok, vázák, fénysorok, cserepes növények vagy éppen plédek és kosarak.