Forrás: Getty

Mi az a skandináv lakberendezési stílus?
A skandináv stílus, ahogy a neve is sugallja, Svédország, Dánia, Norvégia és Finnország területén alakult ki a 20. század elején, pár évtized alatt pedig az egész világot meghódította. A funkcionalitást és a minimalizmust ötvözi egymással, ezért bárki könnyen lekövetheti, a végeredmény pedig garantáltan bámulatos. A skandináv lakberendezési stílus kötelező elemei közé tartoznak a természetes kiegészítők, a letisztult színek és a praktikus megoldások.
Olvasd el ezt is!A harmonikus hálószoba kellékei – A pihentető alvás kulcsa
Mik a skandináv lakberendezési stílus kötelező elemei?
- Fa: A skandináv stílus kétségkívül a fa elemek tömérdek mennyiségéről jellegzetes. Színüket tekintve a világosabb árnyalatú fa bútorok a jellemzők, és legtöbbször még a burkolatok is fából vannak, vagy legalább fa mintájúak.
- Semleges színskála: A skandináv irányzatot általában a fehérrel és a barnával kötik össze, pedig a fekete vagy a szürke is illik ehhez a stílusvilághoz. Azaz akkor is dönthetsz a harmonikus skandináv lakberendezés mellett, ha nem rajongsz a világos színekért.
- Letisztultság: A minimalizmus letisztultságát a skandináv irányzat keretin belül is élvezhetjük, azonban a skandináv stílus jóval megengedőbb a minimalizmusnál. Nem kell mindentől megszabadulnunk, bőven elég, ha nincsenek szem előtt a tárgyak, és szellős az összhatás.
Olvasd el ezt is!Kis konyhába milyen csempe kell? – Segítünk (jól) választani
- Növények minden mennyiségben: Mint említettük, a skandináv stílus egyik fő eleme a természetközeliség, ezért a növények kihagyhatatlanok az északi hangulatú otthonunkból. A zöldek bizonyítottan javítják a közérzetünket, ráadásul univerzális dekorációnak számítanak, azaz bárhol jól mutatnak.
- Személyes tárgyak: A skandináv stílust azért kedvelik többen a minimalizmusnál, mert előbbi „megengedi”, hogy kifejezzük személyiségünket. A minimalista megoldásokba nem igazán fér bele az egyediségünk kifejezése, azonban skandináv köntösbe bújtatva kifejezetten jól mutat a saját ízlés.