Forrás: Getty
1. Egy térben más helyiséggel
A falak eltávolítása izgalmas megoldásokat eredményezhet, és ha nem fürdőszobáról van szó, akkor remekül működhet: az amerikai konyha például sokak kedvence. A hálószobával egy térben lévő hálószoba esztétikailag luxus kategória, ami egy szállodában jól néz ki, az otthonában viszont tényleg mindenki megbánja utólag. A privát szféra hiánya, a szellőzés és a páratartalom kérdésköre már önmagában is elegendő ahhoz, hogy komoly kérdéseket vessen fel.
2. Nagyon látványos csempe vagy tapéta
A látványos falidekor-megoldások csábítóak lehetnek, ám többnyire nem állják ki az idő próbáját, mert vagy a trendek változnak, amik életre hívták az igényt, vagy az ember ízlése. Amit ma szépnek és menőnek találsz, holnapra megunhatod. Mivel a fürdőszobai burkolatok kiválasztása különös odafigyelést igényel, jobb, ha olyan döntést hozol, amivel valószínűleg hosszú távon is együtt tudsz élni, és az extravaganciát egész falak helyett inkább kiegészítőkre tartogatod.
3. Minimalista dizájn a tárolás rovására
A minimalizmus imádnivaló és inspiráló stílus. A fürdőszobában viszont különösen becsapós lehet, mert abban a pillanatban, amikor feláldozod a tárolókapacitást a dizájn oltárán, valószínűleg rossz döntést hozol. A kozmetikumoknak, mosó- és tisztítószereknek mindenképpen kell a hely, és az sem árt, ha kéznél vannak, így mindenképpen kellenek polcok és szekrények.
4. Zuhanyzóra cserélni a kádat
Általában elég határozott egyéni preferencia, hogy az ember zuhanyozni szeret inkább, vagy kádban fürödni. A meseszép zuhanyfülkék elsöprő trendje viszont ellentmond annak a ténynek, hogy az ingatlant keresők kívánságlistáján gyakrabban szerepel káddal felszerelt fürdőszoba, így ha az nincs, csökkentheti az ingatlan értékét. A fürdőkád tehát ebből a szemszögből nem más, mint befeketés.
5. Dupla mosdó
A párok gyakran álmodoznak közös készülődésről dupla mosdó mellett, ám ez percről percre azonos időbeosztás hiányában általában még a mosdók kialakítása után sem valósulhat meg. Arról nem is beszélve, hogy nem mindenki szeretné a fürdőszobai tevékenységek mindegyikét megosztani a párjával, így a két külön fürdő sokkal praktikusabb megoldás