Forrás: Getty

1. Színezett fehér
Fehér, közben mégsem fehér. Nagyjából ez a leghalványabb pasztell árnyalatok lényege. Ebben az esetben nem muszáj a natúr palettára hagyatkoznod, hogy az összhatás a minimalizmus keretein belül maradjon: jöhet a kék vagy a zöld is. Arra figyelj, hogy hideg vagy meleg színt szeretnél-e választani, hiszen máshogy járul hozzá a harmóniához egy krémszín, mint egy leheletnyi halványszürke vagy egy kék. Izgalmas húzás, ha a melegre színezett fehéret hideg árnyalatú padlóval párosítod, a hidegre színezettet pedig meleggel.
2. Zabpehely
Az utóbbi években a minimalizmus egyre inkább a melegebb színek felé húz, így nem meglepő, hogy a zabpehely árnyalatok is előtérbe kerültek. Tipikusan olyan szín ez, ami tanúskodik róla, hogy „a kevesebb néha több”, hiszen igen halvány és szolid, mégis egyedi és karakteres hatást lehet vele elérni. A zabpehely egy klasszikus „meleg, de nem túl meleg” árnyalat, amit imádni fogsz.

3. Megnyugtató natúr színek
Ha minimalizmus, akkor natúr paletta! A natúr színek nem véletlenül aratnak osztatlan sikert a lakberendezésben éppúgy, mint a sminkelésben. Nem is muszáj rögtön a falfestékpalettára pillantanod ahhoz, hogy tudd, merre érdemes elindulnod a natúr színek között: elég, ha előveszed a kedvenc szemhéjpúder-palettádat, és máris ott a lakberendezési inspiráció forrása! Legyen szó barnás, szürkés vagy fehéres árnyalatokról, biztos, hogy elképesztően jól mutatnak majd együtt!

4. Egy kis életteli mélyzöld
Tudod, mi illik igazán egy minimalista enteriőrbe? Szobanövény – lehetőleg nem is egy! A zöld levelek ugyanis makulátlan összhatást keltenek az eddig felsorolt színekkel, ráadásul szó szerint élettel töltik meg a teret. Nincs más dolgod, mint kiválasztani az adott helyiség fényviszonyainak megfelelő fajtákat, aztán szeretettel gondozni őket! (Persze, élethű mű változatok közül is választhatsz, ha ahhoz van kedved.)