Forrás: Getty
Szomorú vagy, miután megválsz a feleslegesnek ítélt dolgoktól
A lomok, a kacatok, a nem használt vagy feleslegesnek vélt tárgyak eltávolítása semmihez sem fogható megkönnyebbüléssel jár. Egy kicsit fellélegzik tőle az otthonod és te magad is. Ha viszont nem így érzed magad a művelet után, sőt inkább szomorú vagy, és olyan, mintha „gyászolnád” azt, amitől megváltál, akkor lehet, hogy túlzásba vitted a lomtalanítást. Érdemes körültekintően bánnod az olyan tárgyakkal, amiknek érzelmi értékük van, és inkább elzárni őket egy biztos helyre, mielőtt eladnád, elajándékoznád vagy kidobnád őket, nehogy megbánás legyen a vége.
Bosszankodsz amiatt, ami hiányzik
A minimalista életstílus lényegében állandó átgondolással, rendszerezéssel és szortírozással jár. Folyamatosan mérlegelned kell hozzá, hogy mire van valójában szükséged, és csak azokat a tárgyakat a kezed ügyében tartani, amelyek tényleg kellenek a mindennapi élethez. Ez a szemléletmód praktikus lehet ugyan – pláne akkor, ha szűk térrel kell számolnod –, mégsem való mindenkinek. Vannak, akik egyszerűen akkor érzik jól magukat, ha több holmi veszi körül őket, mert rajonganak például a csecsebecsékért vagy a minimalista stílus számára elképzelhetetlen dekorelemekért. Ha te is közéjük tartozol, akkor nem biztos, hogy a minimalizmus neked való.
Nem a saját szempontjaidat tartod szem előtt
A saját otthonoddal kapcsolatos döntéseidben a saját értékeidnek, céljaidnak és ízlésednek kell játszania a főszerepet. A minimalizmus remekül hangzik és számtalan előnye van, ennek ellenére könnyen előfordulhat, hogy nem érzed teljesen a magadénak. Ebben az esetben nyugodtan vizsgáld felül a korábbi döntésedet, és tartsd szem előtt, hogy messze nem kell mindenkinek és minden lakásnak minimalistának lennie.
Újra be kell szerezned, amitől megváltál
A folyamatos szelektálás és szortírozás szuper dolog, ám ha már nem először kapod magad azon, hogy újra be kell szerezned valamit, amitől a minimalista stílus jegyében váltál meg, akkor lehet, hogy egy másik irányzat jobban segít majd az önkifejezésben.