Forrás: Getty
Tetszenek a nem mindennapi, extravagáns konyhák, de inkább csak képeken nézegeted őket, mert a saját otthonodban nem tudod elképzelni? Ha biztonsági játékos vagy, és hibabiztos színkombinációt keresel, akkor az alábbi árnyalatokhoz bátran nyúlhatsz. Ezek klasszikus, időtálló párosítások, amelyek nem válnak ódivatúvá.
1. Fekete-fehér
A fekete-fehér berendezés kontrasztja tökéletes párosítást eredményez, és elegáns, modern megjelenést biztosít. Például egy fekete alsó szekrény mélységet kölcsönöz, a fehér faliszekrény pedig felfelé vonzza a tekintetet, ezzel nagyobbnak láttatja a teret.
Hasonlóan stílusos megoldás egy fehér konyhabútor mellé fekete konyhaszigetet vagy fekete étkezőasztalt választani.
Ha fekete konyhabútort választasz, egészítsd ki egy szürkésfehér márvány hatású munkalappal a lenyűgöző hatásért.
Kiválóan feldobhatod a fehér konyhát azzal, ha az étkezősarok falára fekete-fehér csíkos tapétát helyezel. Arra azonban figyelj, hogy az apró kockás pepita már egyáltalán nem divat, ráadásul nagyobb felületen zavaró lehet a szemnek, így ezt a mintázatot inkább kerüld.
2. Szürke és fehér
Ha túl erősnek érzed a fekete és fehér kontrasztját, akkor tompíthatod is ezt a hatást, mélyfekete helyett alkalmazhatsz sötétszürkét, hófehér helyett bézs vagy törtfehér árnyalatot. Így egyből lágyabb, kifinomultabb stílusú lesz a helyiség.
Ha a visszafogottabb színeket kedveled, és csak egy kicsit szeretnéd a fehér konyhádat feldobni, akkor válaszd a világosszürkét, ami szolid és mértéktartó, így megőrizheted a semleges hatást.
3. Kék és fehér
A fehér és sötétkék párosítása egy örök klasszikus, ami ráadásul igazán elegáns megjelenést biztosít. Nyugodtan válaszd a sötétkék bútorzatot, fehér munkalappal és arany kiegészítőkkel az igazán sikkes hatásért.
A kék esetében is érvényes az, ami a feketénél: az alsó részekre helyezd a sötét tónusokat, felülre pedig a világosat a tökéletes összhatásért.
Nemcsak a sötétkék kiváló választás, a fehér a világoskékkel is nagyszerűen mutat a konyhában. Fiatalos hatást kelt, a tenger végtelen kékségét idézi, és frissességet, üdeséget, játékosságot visz a térbe.
A kék különböző mélységű árnyalatai egymással is gyönyörűen mutatnak. Ilyenkor a fehéret csak kiegészítésnek használd, hogy ne legyen túl sok a kék.
+1 Sötétzöld és világoszöld
A zöld az egyik legnyugtatóbb szín, ami természetes hatást kelt, és kimondottan jól kombinálható más színekkel is – főleg meleg árnyalatokkal, melyektől még barátságosabb lesz az enteriőr. A sötétzöld és világoszöld közötti tónuskülönbség ügyesen használva térbeli hatást kelt: a világosabb zöld szekrény szinte kiemelkedik a sötétzöld háttérből.
Kiváló megoldás az is, ha a sötétzöld bútorzathoz eltérő árnyalatú konyhaszigetet vagy étkezőszettet választasz, de a visszafogott zöld bútorokat is feldobhatod néhány sötétebb tónusú kiegészítővel.
Zöldellő növényekkel is kiegészítheted a konyhát a naturálisabb, természetközelibb hatásért.