Forrás: Getty
A harangvirág jellemzése
A harangvirágnak – latinul: Campanula – 300 fajtája létezik, melyek leginkább a mezőkön, az útszéleken vagy a hegyekben nőnek. Természetesen a kertben is jól érzik magukat, így ültethetjük a virágágyásba, a sziklakertbe, de akár cserepekbe is. Nevét harang formájú virágainak köszönheti, melyekben júniustól szeptemberig gyönyörködhetünk. A legtöbb harangvirág évelő és számos színben kapható: kék, lila, fehér, rózsaszín.
A harangvirág ültetése
Az alacsony fajták a jó áteresztőképességű földet szeretik. Amennyiben ez a mi kertünkben nem adott, akkor ültetés során keverjük a virágföldet némi homokkal, így már ideális feltételeket biztosítunk számukra. A föld áteresztőképessége azért rendkívül lényeges, mert a harangvirág rosszul viseli, ha áll a vízben. Az ültetési időszak tavasztól őszig tart.
A talajon kívül arra figyeljünk, hogy egy napos helyet keressünk nekik, ugyanis a legtöbb fajta szereti a napsugarakat, ennek ellenére a félárnyék is megfelelő lehet számukra.
A harangvirág öntözése
Az öntözés során mindössze a rendszeres locsolásra kell figyelnünk, amely során mindig tartsuk szem előtt, hogy soha ne álljon vízben a virág, ugyanis ebben az esetben elrohadhat. Az ültetést követően tartsuk nedvesen a talajt, nehogy elszáradjon a harangvirág. Áprilistól augusztus közepéig adjunk neki hetente egyszer tápot. Erre a célra tökéletesen megfelelnek a boltokban vásárolható folyékony tápoldatok.
A harangvirág gondozása
Mivel a harangvirág nem igényel összetett gondozást, továbbá rendkívül strapabíró, kezdő kertészeknek is ajánlott. Az összes többi virághoz hasonlóan mindössze a rendszeres öntözésre kell figyelnünk. A magasra növő fajtáknak sűrűbben kell vizet adnunk.
A Campanula szárait a virágzás után vágjuk vissza, méghozzá minél közelebben a talajhoz, a leveleket pedig hagyjuk meg. Ilyenkor nyugodtan adhatunk neki tápot, például rózsákhoz valót, így késő nyáron másodjára is virágozni fognak.