Az apróságoktól szabadulj meg mielőbb, de ha túl sok egyszerre, akkor szép fokozatos szortírozz, szelektálj, a nagyobb dolgoktól pedig lomtalanítás alkalmával szabadulj meg.
Íme a lista, mire nem lesz már többé szükséged:
- Rossz háztartási gépek, elektromos kütyük.
- Durván sérült, eltört, elszakadt bútorok, amelyek már egy kis hétvégi DIY projectre sem jók
- Ezeréves magnó- és videókazetták , amelyek már rég megvannak digitális formában is és 15 éve egyszer sem hallgattál/néztél meg.
- Szakadt, lukas, olyan foltos ruhák, amiken maximum az ecetes olló segíthet. És szintén nem jók még a gyereknek DIY zoknibábnak sem.
- Ezeréves reklámújságok, tévéműsorújságok, magazinok. Persze, vannak azok a magazinok, amik 10 év múlva is elolvashatóak, azokat ne dobd ki, de azért a többségnek nem nagy hasznát fogod venni a következő években.
- Lejárt szavatosságú szépségápolási termékek (tusfürdők, testápolók, sminkes cuccok).
- Megjavíthatatlan, törött díszek, karácsonyfaégők.
- Könyvek, amelyeket soha, senki nem olvasott el, ha ránézel, még fel sem merül benned, hogy valaha elolvasd, ráadásul még lapok is hiányoznak belőle.
- Ezeréves születésnapi köszöntők, meghívók. Tegyél el egy-kettőt a különlegesebb, emlékezetesebbek közül, de biztos, hogy akár több évtizedre visszamenőleg az összesre szükséged lesz?
- Papírok, jegyzetek, cetlik, amiknek soha többé nem veszed hasznát.
- Félpár dolgok (kesztyűk, bizsu ékszerek, zoknik).
- Erkélyen maradt és már ezer éve beszáradt, tönkrement festékek, lakkok, ragasztók, stb.
- Megmenthetetlenül elhervadt virágok
- Papír formájú receptek – a többség az interneten úgyis megtalálható, ami pedig nem, azt digitalizáld és a cetliket pedig dobd ki.
- Ezeréves, rossz, használhatatlan szerszámok, csavarok, stb.
- Régi naptárak, kalendáriumok – az előző évit nem baj, ha megtartod, de 5-10 évvel ezelőtti naptárral mit kezdhetsz a jövőben?