Fotó: Europress
Parkettafestés házilag – lépésről lépésre!
Parkettafestés előtt minimálisan nem árthat egy kis csiszolás és az esetleges rések kitömése. Bár azt el kell mondjuk: az előbbi nem feltétlenül szükséges, mivel elsőként ugyanis mindenképp tapadó alapozó festékkel kell átkenni a felületet, aminek pedig a fő előnye, hogy bármire, még üvegre, sőt, akár fémre is tapad. Azért biztos, ami biztos: két réteget mindenképp vigyél fel rá ebből.
Ha fehér színű padlót szeretnél (márpedig általában azok, akik mostanában parkettafestésre adják a fejüket, azok fehéret szeretnének), akkor jó hírünk van, mert gyakorlatilag szinte már majdnem kész is vagy. Bár a szebb és tartósabb hatás érdekében érdemesebb még külön színes, jelen esetben fehér színű zománcfestékkel is átmenni a felületen – szintén biztos, ami biztos: két rétegben. Értelem szerűen, ha nem fehér parkettát szeretnél , akkor az alapozó lakkozás után viszont olyan színű festékkel folytasd a munkát, amilyent megálmodtál és előzőleg be is szereztél.
De egy fontos kérdést még nem említettünk, méghozzá azt, hogy mivel vigyük fel az alapozót és a festéket. Fontos tudni, hogy míg az alapozót lehet hengerrel is, addig a festéket mindenképp érdemes ecsettel felvinni, azzal ugyanis jóval szebb, és buborékmentes is lesz a végeredmény. Ha pedig szeretnél fényesebb hatást is elérni, akkor pedig egy réteg parketta lakk is mehet a tetejére. Ez egyébként a szín tartósságában is még egy plusz segítség, így mi mindenképp javasoljuk a használatát.
Megéri időt szánni rá és foglalkozni vele, mert majd meglátod: a végeredmény valóban gyönyörű lesz, és ha kíméled a padlót, valamint megfelelően, alaposan, rendszeresen ápolod és takarítod is, akkor sokáig az is marad!
Otthonok&Megoldások tipp: Ha esetleg idővel kopik a szín, újabb réteg zománcfestékkel felfrissítheted.
Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok&Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
<< Ezt ITT tudod megtenni! >>