Forrás: Getty
Boróka
A boróka viszonylag nagy helyigénnyel rendelkezik, így mindenképp olyan helyet válassz neki, ahol lesz elég tere a növekedésre. Jól tűri a szárazságot, de pár naponként érdemes kicsit meglocsolni, főleg száraz időben. A metszése fontos, ugyanis könnyen terebélyes lehet, ahogy az öreg ágak eltávolítása is, hiszen ettől egészségesebb lesz a növény.
Ciprus
Az örökzöld kerti növények elsősorban a mediterrán éghajlati vidékről származnak – a ciprus is ilyen. Nagyon szereti a közvetlen napfényt, így semmiképp se dugd el egy árnyas helyre, ott nem fog látványosan nőni. Az első évében érdemes sokat locsolni, hogy a gyökerei megerősödjenek, utána elég csak elszórtan. Könnyen formára lehet igazítani, a magassága miatt pedig akár kerítésnek is kiváló.
Levendula
Ha egy kicsit kisebb méretű növényt szeretnél, akkor a levendula tökéletes választás lehet. Hazánkban a közönséges levendula a leginkább elterjedt, de sok más fajtája látezik. A ciprushoz hasonlóan nagyon szereti a napfényt, így fontos a megfelelő hely kiválasztása. Rendszeres metszéssel szépen formálhatod. Ha a virágai elnyílnak, vágd le őket, így a helyükre új tud nőni.
Babérmeggy
A babérmeggy egy olyan örökzöld fajta, amit leginkább a főzéshez felhasználható leveléről ismerünk. Ezen kívül azonban más felhasználása is létezik, sűrű növése, nagy levelei miatt sokan sövényként használják, mivel szinte átláthatatlan falat képes alkotni. Nagyra képes megnőni, így mindenképp kordában kell tartanod, nehogy átvegye az uralmat a kerted felett.
Tiszafa
Magyarországon az egyik leginkább elterjedt fajta, ha örökzöld kerti növényekről van szó. A tiszafa az árnyasabb helyeket kedveli, így a ház takarásában, esetleg más fák alatt megbújva érzi jól magát. Mutatós növény, amit nem kell sokat metszeni, de locsolni sem, mert a túl sok nedvességtől elkezdhet rothadni a gyökere. Figyelj azonban arra, hogy mérgező növény, így gyerekek vagy kisállatok mellé egyáltalán nem való, ráadásul minél nagyobb, annál több méreganyagot tartalmazhat.