Fotó: Europress
1. Túl sok ajtó nélküli (nyitott) szekrénypolc – Az odáig rendben van, hogy az összes szép bögréd szem előtt van, de sokkal jobban porolódik, macerásabb a takarítása, ráadásul nem minden konyhai kiegészítő mutat jól. Azok számára legyen elegendő ajtós konyhaszekrény.
2. Túl sok rozsdamentes acél – Ha nem akarod, hogy konyhád olyan legyen, mintha a bádogember élne ott, akkor vegyél vissza a rozsdamentes acél konyhagépekből, és az ezüstös, szürkés színvilágból. Próbálj ki más fémeket is, más színeket is.
3. Rossz irányba vagy egymásba nyíló dolgok – Jól gondold át, hogy mi merre nyíljon, meddig lehet kihúzni, különösen sarkoknál. Minden eshetőséget vegyél számba, különösen kis konyhánál. Ha kell, készíts tervrajzot, rajzolj le mindent felülnézetből, a nyílási irányokkal együtt és úgy látni fogod, ha valami zavaró, nem jó.
4. Nincs elég konnektor – Gondolj csak bele: hűtő, mikró, villanytűzhely, vízforraló, kávéfőző, melegszendvicssütő… és ezek csak a fixek, ott van még a sok konyhai robotgép, amiből egyszerre akár több is kellhet. Úgyhogy legyen konnektor bőven!
5. Nincs helye a kukának – Pedig arról is gondoskodni kell, és valami olyan helyet ajánlott találni neki, ahol nincs szem előtt. Általában a mosogató alatt a szekrénybe szokott lenni. Praktikus!
6. Megfelelő és elegendő fényforrások – Kell egy nagy lámpa, amely az egész teret bevilágítja, de szükség lesz néhány spotlámpára is, ami jobb fényt biztosít például mosogatáskor, díszítéskor, szeleteléskor/hámozáskor.
7. Szagelszívó hiánya – Ha nem szeretnéd, hogy két szelet rántott hús után még a hálószobád is olajszagú legyen, akkor úgy alakítsd ki a konyhát, hogy lehessen benne szagelszívó – és közvetlenül a tűzhely felett.
Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok&Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
<< Ezt ITT tudod megtenni! >>