Fotó: Europress
- Szerelj fel jól látható helyekre néhány nem működő, ál-kamerát. Már ez is elriasztja a legtöbb betörőt.
- Minden nap ürítsd ki a postaládádat, hogy látszódjon, hogy valaki rendszeresen hazajár és nem marad napokig üresen a lakás.
- Ha kertes házban élsz, a ház körüli részt vagy sok növénnyel ültesd be, vagy ha nincs körülötte semmi, akkor rendszeresen kapáld és gereblyézd át, hogy ha esetleg valaki arra járna, látszódjon a cipőjének a nyoma.
- Rakass mozgásérzékelős lámpákat az ajtókhoz és az ablakokhoz.
- Ha elmész otthonról, csinálj úgy, mintha elbúcsúznál valaki olyantól, aki otthon marad. Így a betörők nem hiszik, hogy üresen áll a ház.
- Ne hagyd drága kütyük dobozát a lakás előtt, mert szemet szúr a tolvajoknak és azt üzeni nekik: törj be ebbe a lakásba, mert tele van drága, ellopható dolgokkal.
- Ne hagyj létrát az udvaron – megkönnyíted a betörő dolgát.
- Ellenőrizd le, hogy ha a bejárati ajtónál van tükröd, akkor nem tükröződik-e úgy, hogy ablakon keresztül kintről valaki látja, amikor beütőd a riasztó kódját.
- Ha nincs is pénzed távfelügyeletre, szerezz néhány távfelügyeletes matricát és tedd ki az ajtóra, a kapura, mintha védve lenne a házad. Sokszor már ez is elég.
- Vágd le a füvet a kertben. Ha ugyanis túl nagy a fű, azt hihetik a tolvajok, hogy egy ideje nem vagy otthon, és talán nem is leszel és bátrak lesznek behatolni a házba.
- Ne írd ki a Facebookra, hogy nem vagy otthon.
- Erősítsd meg az ajtókeretet és néhány évente cseréltess zárakat – biztos, ami biztos.
- Tegyél fa vagy fém rudakat a tolóajtók aljához, hogy ne tudják eltolni őket kívülről.
Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok&Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
<< Ezt ITT tudod megtenni! >>