Forrás: getty
Porszívó
Szedjük szét a porszívót, amennyire csak lehet. Ne feledkezzünk meg egyik szűrőjéről sem. Tegyük a kukába a fennakadt hajszálakat és szöszöket, ürítsük ki a porzsákot vagy tartályt. Ezután az összes szűrőt mossuk át meleg vízzel. Az igazi frissesség érdekében áztassuk illóolajos vízbe körülbelül félórán át.
Felmosófej
A cserélhető felmosófejeket elég egyszerűen csak bedobni a mosógépbe használat után. A mosógépet a legkíméletesebb programon, lehetőleg természetes mosószerrel indítsuk el. A hagyományos darabokat azonban nem ilyen könnyű tisztítani. Ezeket legegyszerűbb a tisztára súrolt felmosóvödörben kimosni: engedjük tele a vödröt forró vízzel, csepegtessünk bele illóolajat, ecetet vagy egy kis mosószert. Hagyjuk állni a keverékben a felmosót, majd alaposan nyomkodjuk át, végül hideg vízzel öblítsük ki.
Seprű
Mindannyian megtapasztaltuk már, mennyire bosszantó tud lenni egy koszos seprű. A rátapadt haj, a kisállatszőr és más szöszök egy idő után halomban állnak rajta. Ezt a legegyszerűbb egy erős sörtéjű kefével kifésülni a seprű szálai közül, vagy akár kézzel kiszedni minden használat után. Időről időre a seprűt is mossuk át slaggal vagy tusfejjel, hogy minden letapadt szennyeződést eltávolítsunk.
Mosogatószivacs
A szivacsok igazi kórokozótelepek, ezért fontos minden használat után alaposan kiöblíteni őket, majd heti 1-2 alkalommal komoly tisztításnak alávetni. Sokan nem tudják, de a mosogatószivacsot be lehet tenni a mosogatógépbe a piszkos edényekkel együtt. Ha nem rendelkezünk géppel, akkor áztassuk forró vízbe, amihez tegyünk mosogatószert. Alaposan nyomkodjuk át párszor, végül hideg vízzel öblítsük ki.
Takarítórongy
A piszkos takarítórongynál nagyobb mumusa nincs a rendmániásoknak. Pedig ezek tisztítása sem nagy kunszt: öblítsük ki folyó víz alatt, majd dobjuk be a mosógépbe a többi szennyessel együtt.