Fotó: Europress
- Iratkozz be a legközelebbi könyvtárba és onnan kölcsönözz könyveket, iskolai tankönyveket, DVD-ket, CD-ket, ahelyett, hogy megveszed őket újonnan.
- Ahelyett, hogy például kinyomtatod a jegyzeteidet, tableteden, laptopodon, vagy e-book olvasódon olvasgasd őket.
- Vigyél magaddal kávét, akár termosztátban, ahelyett hogy vagyonokat költesz büfés, kávézós kávékra. Amire például vizsgaidőszakban literszám szükséged van…
- A szendviccsel, nasikkal, csokival ugyanez a helyzet. Vedd a fáradtságot és csinálj magadnak még otthon, illetve vigyél otthonról csokit. Sokkal olcsóbban jössz ki, mint ha ezeket is venned kellene a drága sulibüfében.
- Ha albérletben laksz néhány barátoddal, osztálytársaddal együtt, főzzetek magatokra, nagyobb adagokat. Így még olcsóbban jöttök ki. Feloszthatjátok, hogy melyik nap, illetve héten ki főzzön, a hozzávalók árát pedig testvériesen osszátok el magatok között.
- Ha olyan dologból főztök, ami épp akciós, akkor pláne jól tudtok járni.
- De talán a legeslegjobb, ha olyan helyen dolgozol, ahol enni is kapsz. Így pénzt is keresel, és utána már az ételre sincs gondod.
- Kuponozz. Ha van valahova kuponod, még ha messzebb is kell menned vásárolni, megéri. Több ezer forintot is tudsz ezzel spórolni.
- Várd meg a leértékeléseket. Ruhavásárlásnál ez nagyon sokat számít. Júliusban már simán az eredeti ár feléért megveheted a nyár legmenőbb szettjeit és még 2 hónapod simán lesz rá, hogy hordd őket.
- Vezesd egy táblázatban, hogy mikor, mire és mennyit költöttél.
- Szabj meg egy határt, hogy egy hónapban mennyi az a maximum összeg, amennyit elkölthetsz.
- Kövesd nyomon, milyen ingyenes események vannak a suliban. Ingyenes vetítés, buli, stb… Az ingyen szórakozásnál nincs is jobb!
- Kollégiumi szobádat, illetve albérletedet DIY módszerrel, te magad újítsd fel. Majd utána ráérsz pénzt költeni a saját otthonod berendezési tárgyaira.
- Pályázz meg ösztöndíjakat, támogatásokat, minden olyan lehetőséget, amivel plusz pénzhez juthatsz.
- Vagy dolgozz az egyetemnek: jelentkezz a HÖK-be, legyél könyvtáros, táborvezető, nézz utána, milyen lehetőségek vannak.
- Próbálj meg nem tartozni, ha viszont mégis van hiteled, fizesd ki mielőbb, hogy a kamat összege legalább ne emelkedjen az egekbe.
- Próbáld ki, hogy az aprókat minden nap elrakod egy perselybe vagy egy befőttesüvegbe. A hónap végén váltsd be papírpénzre és az összegyűlt összeget tedd a számládra. Mert ne feledd, sok kicsi sokra megy.
Ha már profi vagy a spórolásban, miért ne fordítanád az így megtakarított pénzt lakásálmaid megvalósítására? Válaszd a Fundamenta megoldásait, kattints a részletekért!