Csúcsélmény – Avagy ilyen egy szuperpanorámás terasz

Rálátni a pesti oldal legmonumentálisabb székesegyházára, a Bazilikára, a folyton nyüzsgő Erzsébet térre, az ott forgó óriáskerékre, nos, mi ez, ha nem felérni a lakástulajdonlás legmagasabb szintjére Budapesten? Imádnivaló, kiváltságos állapot. Mindez megadatott alanyunknak, aki álmodott egy olyat, amiről a Térkultúra Lakberendező Teamnek szerencsére nagyon gyorsan sikerült lebeszélnie.

Újabban divat, pláne a rövid távú lakás­ki­adásban gondolkodóknál, hogy egy lakásból két minigarzont varázsoljanak, hisz az duplán kiadható, jobban csilingel a kassza. Ez azonban nem minden esetben szerencsés. A szakemberek az alaprajz megvizsgálása után azt javasolták, hogy az elképesztően erős panorámának jobban állna egy hozzá mére­teiben passzoló elegáns és nagyvonalú beltér, szemben egy faramuci osztással és az annak mentén kialakítható 2 x 40 nm-rel. A tulaj­donos rugalmas volt, és ha már szakértők felkérése mellett döntött, nem akart okosabb lenni a belsőépítész triónál – Sátori Editnél, Hannus Tamásnál és Nikoletti Petránál –, könnyen elengedte tehát a tervét. 

BOHÉM EKLEKTIKA

Így menekültek meg az eredeti terek, mert a jó elrendezésen tényleg kár változtatni, a falak bontása helyett a lakás új stílusának megkeresésére koncentráltak. Mivel a költségvetés kötött volt, izgalmas, kreatív, de olcsó megoldásokra törekedett a csapat, a választott stílus végül a bohém eklektika lett. A nappali dél-amerikai, latinos hangulatú. A dél­szaki érzet letéteményesei a nyers téglafalak, a kicsattanó formában lévő fikusz, a tarka párnák, a színes és játékos kiegészítők, mint például a türkiz Acapulco-székek. A Frida Kahlo-kép, illetve a szőnyeg, mely tovább erősíti az összhatást. 

BUDAPEST KÍVÜL-BELÜL

A terasszal két helyiségnek van közvetlen kapcsolata, a hálóban egy Cole&Son tapéta került fel az ágy mögötti falra, ez gyakorlatilag uralja az egész szobát, a kis költségvetés kérdése itt vissza is jön. Egy látványos elemmel, jelen esetben egy tapétával is képesek lehetünk kiváltani igen erős hangulatot, megteremthetjük vele a helyiség fókuszpontját. Tapéta nemcsak ide jutott, az étkezőbe felragasztott grafika, a Budapest-látkép nyomatékosítja, hol vagyunk. Külföldieknek, rövid távra kialakított lakás esetén ez nem mellékes körülmény: az ilyen dekoráció városmarketing is. A fix ülőpados étkező azért jó, mert elejét veszi a bútor ide-oda tologatásának, elvándorlásának, a padló felkaristolásának, és nagyobb létszám leültetésére is alkalmas. A konyha egyszerű, a teret dinamizáló fekete-fehér csempe remek választásnak bizonyult. 

Galéria / 4 kép

Megnézem a galériát

AZ A SZÉP ZÖLD GYEP

Mindez persze csak körítés. A hab a tortán a 16 m2-es terasz, melynek városi oázis jellegét tovább fokozza a leterített műgyep az élő kültéri növény, a dézsás pálma társaságában. A műgyep előnye, hogy olcsó és megoldást hoz a kültéri burkolatra, ráadásul nyírni, ápolni sem kell. A panoráma előnye pedig, hogy nincs szükség a környezetében semmiféle faksznira, a dekoráció puritán, extra az alant elterülő város és az a kiváltság, hogy kiülve a teraszra magunk is beleolvadhatunk Budapest csodálatos látképébe.

Galéria / 8 kép

Megnézem a galériát

MINDEN JÓ, HA A VÉGE JÓ

Így látja a végeredményt Sátori Edit, az egyik tervező: „Stílusban egy sokkal bohókásabb dolgot álmodtunk meg, mint amihez a megrendelőnk a korábbi lakásaiban hozzászokott, így időről időre sikerült meglepetést szereznünk neki és korábban már kipróbált kivitelező csapatának is. A kisebb nehézségeken gyorsan túllendültünk, és a végeredmény – azt hiszem – magáért beszél! Igazi csapatmunka volt!

A teljes cikk az Otthonok&Megoldások magazin 2017/01-es számában jelent meg.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.