Forrás: Getty
Bézs, fehér vagy halványszürke – ezek a legnépszerűbb falszínek a hálószobába, de sokan választják a kék különböző tónusait is. Hiszen mindenki tudja, hogy a hálószobának megnyugtatónak kell lennie – ez azonban nem jelenti azt, hogy unalmas és egysíkú enteriőrt kell kialakítani.
A természetes hatású zöld
Jennifer Garner nemrégiben egy jópofa bejegyzést tett közzé az Instagram oldalán, melyben megmutatta, milyen időpontokra állítja be reggeli ébresztőóráját. A videóban hálószobája egy részletét is láthatjuk: az ágykeret, a párna, a falikép és a lámpa romantikus stílusú, vintage berendezésre enged következtetni. Ami azonban igazán meglepő, az a hálószoba falszíne: a színésznő ugyanis egy kevésbé népszerű árnyalatot választott, méghozzá a halványzöldet.
Ez a mentazöld árnyalat enyhe kék beütéssel igazán megnyugtató a szemnek, hiszen a természet közelségét idézi. A zöld harmóniát és békét sugároz. Kiváló az idegrendszernek, segít a stresszoldásban, és sokan gyógyító hatást tulajdonítanak neki, mondván, a szív, a tüdő és a vese működését is támogatja. A víz jelenlétét szimbolizáló kékes árnyalat szintén nyugtató hatású, segít a relaxációban és a pihenésben, így a kettő kombinációja tökéletes választás a hálószobába. Ráadásul a vintage berendezéshez is nagyszerűen passzol.
Mivel párosítsuk?
A rózsaszín, a pasztell színek és a halványzöld kombinációja romantikus, ugyanakkor visszafogott és letisztult hatást kelt. A földszíneket, a barnát és a terrakottát is társíthatjuk erősebb zölddel.
Ezek a meghittség és a természetesség érzetét keltik.
A fakó szürke, a fehér és a zöld együttesen azonban rideg és élettelen lehet, ezeket az árnyalatokat jobb, ha meleg színekkel kombináljuk. A hálószobában kerüljük az erősebb sárgát, a narancsot és a pirosat is – még akkor is, ha jól mutatnak a zölddel –, mert ezek élénkítő hatásúak. Az sem jó, ha túl sok színt keverünk. Lehetőleg két-három kontrasztos, de egymást kiegészítő színt használjunk ebben a térben.