Mindig friss festékkel dolgozz, a beszáradtat felejtsd el!
1. Sepert falak
Új seprő jól seper, szól a mondás. Ez a festés – amellett, hogy jól mutat – remek textúrát ad a falnak, kissé kilépteti azt a síkból. A hatás eléréséhez vegyél egy tiszta seprűt. A falat alapozd le, fesd le a kívánt színre, majd még rögtön simítsd át a tisztítóeszközzel, amelynek sprőd sörtéi látható, de diszkrét csíkokat hagynak a falon.
2. Csempézz szivaccsal!
A burkolat megspórolható, ha a frissen festett falra nem csempeburkolatot választasz, hanem festékkel imitálod a kerámialapokat vagy a téglát. Friss festés és száradás után a falra egy néhány árnyalattal világosabb vagy sötétebb színű festéket válassz, majd egy négyzet alakú szivacs lenyomatát egyenlő távolságra bélyegezd rá a falra, de ha ahhoz van kedved, össze-vissza is felnyomdázhatod: látványos és formabontó megoldást kapsz.
3. Térélmény
Mediterrán enteriőrökben jelenik meg általában a 3D falfestmény, amely mélységet ad a falnak, élettel telivé teszi azt. A falfestmények beltéren akkor a legszebbek, ha valamilyen idillikus képet, régi antik időket idéznek meg. A festmény barátságosabbá, meghittebbé teszi az enteriőrt és olyan világba kalauzol, amit eddig csak lelki szemeid előtt láttál, most viszont az élettered részévé válhat.
4. Pöttyös falak
Női enteriőrökbe, gyerekszobába látványos megoldás a fal pöttyözése. Ehhez válassz pasztelles-púderes színeket. Fesd fel az alapszínt, majd teljes száradás után erősíts rá ragasztószalaggal a készen kapható vagy házilag elkészíthető, de minden esetben a falra jól illeszkedő műanyag sablont. Fontos, hogy ne ecsettel kerüljenek a falra pöttyök, henger vagy festékszóró alkalmazása javasolt a szebb, egyenletesebb és az igazán babás hatás elérése érdekében.
5. Projektorral festett képek
A fal feldobásának talán legkedveltebb módja, amikor valamilyen képet felvetítesz a falra egy projektorral összekötött számítógép segítségével. A kép körvonalait felrajzolod a falra, és tetszőlegesen színezed a belsejét vagy csak a körvonalait. Van, hogy csupán egy sziluett kerül fel, mondjuk egy nagyvárosé, annak valamely karakteres építészeti elemével. Így varázsolhatsz Eiffel-tornyot a nappaliba vagy egy kis New Yorkot a hálószobába, de ha éppen ahhoz van kedved, absztrakt mintákkal is próbálkozhatsz. n