Fontos, hogy a kertben önfeledt lehessen a vakáció

Hogyan tedd biztonságossá a kertet a gyermekednek a vakáció idején?

1. Óvatosan a magasban

Ha emeleten lévő erkélyünk vagy teraszunk van, gondoskodnunk kell arról, hogy több méter magasban is biztonságban legyenek gyermekeink. Ha a korlát úgy lett kialakítva, hogy a gyerkőc létraként használhatja, burkoljuk be azt belülről nádfüggönnyel vagy barkácsboltokban kapható, előregyártott kerítéselemekkel. Az is fontos, hogy a kicsi a széket ne tudja a korláthoz tolni, hiszen a kíváncsisága életveszélyes helyzetbe sodorhatja.
Ha az erkélykorlát lécei között nagy a hézag, a gyermek feje beszorulhat, tehát emiatt is érdemes belülről beburkolni erős anyaggal a korlátot.

2. Veszélyes vizeken

A kerti tó vagy medence legalább annyi potenciális veszélyt hordoz a kisgyermekes családok számára, mint a magasan fekvő erkély. Aranyszabály, hogy a legkisebbeket soha ne hagyjuk felnőtt felügyelet nélkül a szabadban. Ne higgyük, hogy akkor nem lehet baj, ha nem mély a víz, a pánikba esett gyerek ugyanis sekély vízben sem biztos, hogy megtalálja a kiutat. Medencéből érdemes például olyat választani, amelyet be lehet fedni, amikor nem használjuk.

3. Szúrós helyzetek

Csemeténkre minden olyan tárgy, szerszám, segédeszköz vagy növény veszélyes lehet, amely szúrós. Gondot jelenthet egy elöl hagyott gereblye, egy földbe leszúrt paradicsomkaró vagy egy tüskés bokor is. Ha konyhakertünk van, érdemes elkerítenünk, mert futkározás, játék hevében is eleshet a kicsi és hamar megtörténhet a baj. A kerti szezon előtt járjuk végig a terepet és próbáljunk egy kicsit a gyerek fejével gondolkodni, így kiszűrhetünk néhány veszélyforrást, amelyeket eltávolítva azok nem keseríthetik meg a szünidő édes perceit.

4. Kellemetlen szomszédság

Ha szerencsétlenségünkre darazsak vertek tanyát kertünkben vagy balkonunkon, készítsünk saját készítésű csapdát: egy üres ásványvizes palackot vágjunk el körülbelül a kétharmadánál, majd a szájával fordítsuk lefelé és erősítsük össze dróttal. Az üveg aljára öntsünk cukros vizet. A darazsakat vonzza az édes íz, bemásznak majd a nyíláson keresztül, ám kifelé nem találják az utat. Arra ügyeljünk, hogy a darázscsapdát olyan helyre tegyük, ahol a gyerek nem éri el, így nem történhet majd baleset.

Ne hagyd felügyelet nélkül a kicsiket!

Ne hagyd felügyelet nélkül a kicsiket!

7 mérgező növény, amelyektől óvd a gyermeket

  1. Az aranyeső gyakori növény a kertekben. Erősen mérgező, legfőképp a termése.
  2. A leander valamennyi része hasmenést, hányást okoz.
  3. Az akác kérge, levelei és magvai is mérget tartalmaznak, görcsöt, hasfájást, hányást okozhatnak.
  4. A trombitavirág mutatós növény, de minden része mérgező. Súlyos hallucinációkat okozhat elfogyasztása.
  5. A tiszafa tűlevele mérgező, ugyanígy szára is, öntudatlan állapotot, sőt légzésbénulást eredményezhet, ha a gyerek eszik belőle.
  6. A primula súlyos bőrtüneteket, viszketést, hólyagot okozhat, főleg a kicsik érzékeny bőrén.
  7. Az azálea sok kert látványos dísze, ám rendkívül mérgező, vigyázzunk vele.
Szép, színes virágok is lehetnek mérgezőek

Szép, színes virágok is lehetnek mérgezőek

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.