Fotó: Europress
Villanykapcsolók – Naponta többször is használod, viszont valahogy mindig elfelejted, vagy csak nagytakarítások alkalmával jut eszedbe áttörölni? Ezentúl takarítsd le gyakrabban!
Konnektorok – Hasonló a helyzet a konnektorokkal, mint a villanykapcsolókkal. Töröld át hetente egyszer.
Kilincsek és fogantyúk – Bár ezek porosak biztos nem lesznek, viszont mivel állandóan megfogod, akár tiszta, akár olajos, piszkos kézzel, nedves ronggyal ezeket is át kell törölni rendszeresen.
Kuka – Mivel ebben gyűjtjük a szemetet, és általában kukazsákban – amit viszont rendszeresen kidobun – , így az van bennünk, hogy nagyon nem is igényel túl sok takarítást. Pedig havonta legalább egyszer ki kellene mosnod. De ha kétszer is megteszed, az még jobb!
Szennyestartó kosár – Nézd csak meg, milyen por tud letelepedni rajta! Az rendben van, hogy piszkos, szennyes ruhák kerülnek bele. De azért néha nem árt nedves ronggyal áttörölni, vagy ha mosható anyagú, akkor kimosni.
Szekrények teteje – Ugye, hogy ugye!? Ne csak évente egyszer próbáld meg eltávolítani az addigra akár már több milliméteres porréteget.
Redőny, reluxa – Bár nagytakarításkor ezek általában fel vannak húzva, hogy hozzáférj az ablakokhoz, de ne feledkezz meg ezeknek sem a letakarításáról. A legjobb, ha fogsz egy régi zoknit, ráhúzod az ujjaddal, és azt húzod végig ha kell, többször a csíkokon.
Csövek – Ezeken is “gyönyörű” porréteg tud szinte észrevétlenül leülepedni. Ne várd meg!
Képek és tükrök kerete – Szép tiszta a fotók üvege, és a tükrök is tiszták, a tetejük viszont tiszta por? Pár plusz másodperc, hogy azt is letisztítsd.
Előszobai cipőtároló – Még nyáron csak-csak belefér a ritkább takarítás, de saras, esős, esetleg havas időben elengedhetetlen 1-2 hetente foglalkozni vele.
Kis konyhai kütyük (Vízforraló, kenyérpirító, melegszendvicssütő) – Macera, tudjuk, de ha rendszeresen takarítod őket, vagy például a melegszendvicssütőt rögtön használat után, akkor csak kevesebb időt kell rá alkalmanként szánni. Ráadásul az élettartamukat is megnövelheted.
Nagy gépek (hűtő, mosógép, mosogatógép) – Hasonló a helyzet, mint a kis konyhai gépekkel, csak itt azért is fontosabb, mert egy új vízforralót már akár 3-4 ezer forintért is vehetsz, új mosógép viszont több tízezer forintba kerülhet.
Takarító eszközök – A takarítás végeztével már pont ahhoz nincs kedved, hogy még kimosd a kukát, kitisztítsd a kefét, vagy rendesen kiürítsd és kitakarítsd a porszívót? Pedig muszáj, minden alkalommal!
Te mit szoktál a kelleténél kevesebbszer kitakarítani?
Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok&Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
<< Ezt ITT tudod megtenni! >>