Forrás: Europress
A mutatós kertet a rendezettség, az igényesség és a rendszeresen karbantartottság jellemzi. Ebből kifolyólag nekünk is rendeznünk és terveznünk kell, majd pedig karban is kell azt tartanunk. A tereprendezés sikerét elsősorban az anyagiak, a képességeink, a kertünk adottságai és a belefektetett energia befolyásolják. Lássuk, hogy ezen szempontok alapján hogyan tudjuk a legtöbbet kihozni kertünkből!
1. Növények évszak szerinti válogatása
A növények összeválogatásánál törekedjünk arra, hogy olyan virágokat válasszunk, amelyek különböző időpontokban virágoznak. Tehát ne csak tavaszi virágokkal tegyük tele a kertet, válasszunk virágzó fákat vagy bokrokat is, amelyek egész évben gondoskodnak a kert szépségéről. A téli időszakra az örökzöldek közül válogassunk, például a tuja könnyen tartható, mutatós növény.
2. Rétegezzük a virágágyásunkat
A virágágyás kialakításakor a magasabbra nővő növényeket ültessük az udvar leghátsó pontjára, és csökkenő sorrendbe kapjanak egyre előrébb helyet. A vállalkozó kedvűek szín szerinti rendszert is kialakíthatnak, vagy akár különböző fajták szerint is szétoszthatják őket.
3. Tereprendezés építőelemekkel
A tereprendezés nem csak növényekre terjed ki, hiszen a kerítés, a fal vagy a különböző kiegészítők mind ebbe a kategóriába tartoznak. Egy lambériázott falfelület, egy polcokkal kiegészített kerítés rengeteget tud dobni a kert megjelenésén, az ilyen kiegészítők rendezettebb, igényesebb udvar hatását keltik.
+1: Formák és textúrák keveredése
A virágok és fák mellett a bokrok gyakran háttérbe szorulnak, azonban egy különleges, szabályos formára vágott bukszusnál kevés mutatósabb elem lehet a kertben. A legegyszerűbb gömb- és kockaformáktól kezdve a bonyolultabb szívecske alakú bokrokig választhatunk képességeinknek megfelelő díszbokrot. És itt a képességet külön ki kell emelnünk, a bokrok ugyanis idővel egyre több és több gondoskodást igényelnek majd. Ennek pedig a legfontosabb eleme a nyírás – ügyesebbeknek formára.