Forrás. Europress
Kövesd az alábbi listát, hogy semmi ne érjen meglepetésként, amint elkezded a kinti körlet rendbetételét!
Gyep
A szép kert alapja a gondosan ápolt gyepszőnyeg. Amikor már nem esik fagypont alá a hőmérséklet, vizsgáld át a gyepet a télen keletkezett károk miatt. Ha valamilyen állat rongálta meg a füvet, szórj a “sérülésre” földet, melyhez keverj fűmagot és trágyát is. Tartsd nedvesen a területet addig, amíg a fűszálak nem kezdenek előbújni.
Távolíts el mindig szemetet, faágat, gallyat a fűről. Ezt a folyamatot csak akkor tedd meg, amikor a talaj viszonylag száraz. A kisállatok nemcsak kárt okozhatnak a gyepen, a hosszú tél alatt egyebeket is ott hagyhatnak. A szerves anyagokat, ha van komposztálód, abba tedd.
Fák, bokrok
Távolíts el minden elhalt gallyat és ágat a növényekről. Ha a növények az ösvényeidre is benyúlnak, metszd meg őket. Ez jót fog nekik tenni, mert az első napsugarak sokkal jobban elérik a friss hajtásokat. Ügyelj arra, hogy nem minden növénynek ugyanaz a kezelési módja, így ha nem vagy biztos a dolgodban, keress fel egy kertészetet, ahol szakértők fognak segíteni.
Virágágyások
A virágoknak még a virágzásuk előtt érdemes előkészíteni a talajt. Az ágyásokból távolítsd el a lehullott leveleket, a gyomokat, mielőtt teljes vállszélességgel beköszönt a tavasz. Ezt a munkát is akkor érdemes elkezdened, amikor már nincsen talajmenti fagy. A tavalyi mulcsot szedd össze, ezt érdemes minden évben újraszórnod. A virágok ültetését csak kora tavasszal kezdd el.
Kerti út és bútorok
Magasnyomású takarító eszközzel könnyen tisztává varázsolhatod a kerti utat. Ne feledkezz meg a bútorokról sem, melyek a tárolás után biztosan igényelnek némi frissítést. Langyos, szappanos vízzel takaríts át minden bútort, mosd ki a párnákat, huzatokat. A fa bútoroknak teljesen új arcot tud adni egy frissítő pácolás, amit az alapos takarítás után érdemes elvégezni.