Forrás: Getty
1. Bromélia
A bromélia egy egész növénycsaládot takar, ide tartozik a mutatós guzmán-bromélia és a szakállbromélia is. Hiába az egzotikus külső, hazánkban is nagyon jól érzi magát, hiszen a hideget és a meleget is jól bírja. Tipp: orchidea talajt tegyél alá, és a lehető legnaposabb helyen tartsd.
2. Orchidea
Bár az orchidea gondozása sokszor nem sikersztori, megéri megpróbálkozni vele. A legnépszerűbb fajta, a pillangóorchidea tartása ráadásul egészen egyszerű. A speciális talaj és a megfelelő locsolási rutin mellett a tökéletes hely megtalálása a legfontosabb. Napos helyre tedd, ahol meleg és párás a levegő, ha még naponta permetezed is vízzel, akkor garantált a siker.
3. Flamingóvirág
A flamingóvirág gondozása nagyon hasonló a pillangóorchideához, hiszen ez a növény is a sok-sok napfényt, párás levegőt és a speciális orchidea talajt kíván. Csodaszép, egész éves virágzással jutalmazza, ha minden nap permetezed, és helyesen öntözöd – azaz nem közvetlenül a földjét locsolod, hanem a kaspójába teszel vizet, ahonnan a cserépből kilógó gyökerek fel tudják szívni a nedvességet.
4. Hibiszkusz
Sok-sok napfényért és gyakori, bőséges locsolásért cserébe több hónapos virágzással örvendeztet meg a hibiszkusz. Klasszikus trópusi színekben létezik – például piros, narancs vagy citromsárga szirmokkal is kapható. Gyorsan és dúsan nő, ezért a napos, kopár sarkokat kiválóan feldobja.
5. Klívia
A klívia – más néven szobaliliom – inkább beltérre való. A trópusi növények egyik legszívósabb fajtája, hiszen a sötétebb, kevésbé napfényes helyen is képes virágozni. Sőt, még azt is megbocsájtja, ha néha elfelejted meglocsolni, hiszen a rövid szárazságokat is minden probléma nélkül kibírja.