Forrás: Getty
Lágyszárú mérgező növények a kertben:
- Begónia
A begónia kedvelt díszvirág, rengeteg udvarban és virágoskertben megtalálható. Sajnos enyhén mérgező, ezért nem ajánlott olyan helyen tartani, ahol kisgyerek vagy kisállat hozzáfér, komoly egészségügyi problémákat okozhat a fogyasztása. Bár a mérgező növények a kertben nem jelentenek életveszélyt ültetés vagy metszés közben, jobb óvatosnak lennünk és alaposan megmosakodnunk, miután a begóniát vagy más mérgező növényt gondoztunk.
- Gyöngyvirág
A gyöngyvirág szára, levelei, virágai, azaz az egész növény mérgező. Bár apró, gyönyörű virágai és bokros jellege miatt sokan választják kerítés mellé dísznövénynek, körültekintően helyezzük el a kertben. Kisgyereket és állatot semmiképp se hagyjunk felügyelet nélkül a közelében, hiszen elfogyasztva halált is okozhat.
- Gyűszűvirágok
A gyűszűvirágfajok mindegyike halálosan mérgező, ezért vagy kisgyerektől és állatoktól elzártan, vagy egyáltalán ne tartsunk ilyet a kertben. A növény minden része mérgező, ezért ajánlott kertészkedés után alaposan kezet mosni ha gyűszűvirághoz értünk.
- Pünkösdi rózsa
A nyár egyik fénypontja, amikor a pünkösdi rózsa hatalmas virágfejei kinyílnak és színes szirmai díszítik a kertünket. Azonban érdemes jól megválasztani az elhelyezését, ugyanis a virága, magja és gyökere mérgező. Bár nem halálos, jobb óvatosan bánni vele.
Fásszárú mérgező növények a kertben:
- Tiszafa
A tiszafa közkedvelt, ám mérgező növény a kertben, a piros maghéján kívül minden része erősen mérgező. Felnőttek esetében orvosi ellátást követően nem életveszélyes, de kisgyerekek és kisállatok számára akár halálosan mérgező is lehet már kis mennyiségben is.
- Tuja
A tuja az egyik leggyakrabban előforduló fásszárú dísznövény a kertekben, hiszen remekül mutat bárhol az udvarban. Kisgyerekek és kisállatok számára vonzók lehetnek kékes színű bogyóterméseik, azonban erősen mérgező, és komoly egészségügyi gondokat okozhat az elfogyasztása.
- Borostyán
A fás szárú borostyán szintén rengeteg kertben megtalálható, hiszen jól mutat fákra vagy épületekre felfuttatva. Azonban nem csak az vele a probléma, hogy nehéz kordában tartani, mert minden része mérgező. Különösen veszélyesek a bogyói és levelei, amelyekben még nagyobb mennyiségben megtalálható az emberek és állatok számára mérgező anyag.