Forrás: Getty

A 3 leggyakoribb hiba, amit térkövezéskor elkövethetsz

Túl kevés alapanyag

Sokszor hallani olyat, hogy túl kevés alapanyag miatt heteket is képes volt csúszni egy térkövezés, ami egyébként egy nagyon gyors folyamat is lehetne. Pontosan lehetetlen kiszámolni, hogy mennyi térkő kell egy adott területre, főleg, hogy lehetnek közöttük sérült darabok is. Azért is érdemes rászámolni, mert évekkel később a javítások során is jól jön, ha van tartalék.

Nem megfelelő az anyag vastagsága

A térkövek között az egyik legnagyobb különbség az anyagvastagság, amivel bizony könnyű melléfogni. Mindig az adott felhasználási célhoz érdemes választani. Egy vékonyabb típus járdának tökéletes, de ha bejárót építünk belőle, akkor a kövek gyorsan elkezdenek törni és deformálódni. Ha biztosra akarsz menni, mindenhova a legvastagabb darabot válaszd, ami árban kicsit magasabb lehet, de tartósság szempontjából a legjobb megoldás.

Egyenetlen alapozás

A térkövezést már a nulladik lépésnél el lehet rontani, mégpedig azzal, ha nem megfelelően alapozunk. Egy egyenetlen alapra ugyanis szinte lehetetlen szépen és szabályosan lerakni a térköveket, vagy ha mégis sikerül, akkor használat közben kezd majd el szétcsúszni az egész. Ez azt eredményezheti, hogy egyes kövek összeérnek és megsértik egymást, máshol pedig akkora hézagok lehetnek, amikben gyorsan megjelennek a gazok.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.