Forrás: Europress
1. Gereblyézés
Az első feladat a megmaradt levelek, elszáradt füvek összegereblyézése. Ezután fontos, hogy fellazítsd a talajt. Nem árt, ha ellenőrzöd a gyep minőségét is, és a nagyon összetapadt fűcsomókat fellazítod kicsit. Így a friss fű könnyebben erőre kap.
2. Tömött talaj
A “forgalmasabb” helyeken a talaj tömör lesz, ami nem igazán kedvez a pázsitnak. A moha felbukkanása jelzi, hogy a talaj túlságosan tömött a gyep fejlődéséhez. A megoldás a gyep levegőztetése, mely a föld lazításával is együttjár.
3. Meszezés
A moha jelenléte a talaj savasságát is jelenti. Ez pedig tönkreteheti a gyepet, éppen ezért helyre kell állítani annak pH-értékét. Erre bevett gyakorlat a meszezés, melyet a talaj savasságának mérése előz meg. Azonban vigyázz! A túl lúgos talaj is árt a pázsitnak, így csak akkor meszezz, ha szükséges.
4. Fűmag
Ha a kutya, vagy a kitaposás miatt foltos a gyep, akkor ezeket a részeket fel kell tölteni fűmaggal. Nitrogéntrágya után mehet a mag, majd pár hét után újra egy kis nitrogén a beszórt részekre. Ezt azonban célszerűbb őszre hagyni, így csak akkor alkalmazd ezt a módszert, ha nagyon muszáj.
5. Tápanyag
A tavaszi időszak a talaj tápanyagokkal való feltöltésére is alkalmas. Tavasszal egy enyhébb trágyázást javasolnak a szakértők, a túltápanyagozás ugyanis megölheti a gyepet.
6. Fűnyíró
Ha a nyáron tökéletes fűnyíróra vágysz, érdemes tavasszal megtisztítanod és felkészítened a fűnyírás időszakára.