Forrás: Europress
1. Ültesd cserépbe a növényeket!
Mielőtt a kis méretű virágokat a földbe ültetnéd, tedd őket egy közepes méretű agyagcserépbe, így könnyen mozdíthatod azokat, ha esetleg máshova szeretnéd tenni, vagy esetleg el kell rejteni a fagy elől.
2. Használd fel a tojáshéjat!
A főzéskor keletkező hulladék tojáshéjat fel tudod használni a kertedben. Törd össze apróra, majd szórd a darabkákat a zöld növények szárához, a földre. Ezzel nem csak egyes rovarokat fogsz távol tartani a virágodtól, de még táplálod is növényeidet.
3. Ne takarékoskodj a lemosó permetezéssel!
Nem minden permetezőszer káros a környezetre. Lehet kérni olyan biomegoldást a gazdaboltokban, mellyel nem teszel kárt a természetben. A lemosó permetezés fontos, évente kétszer, egyszer tavasszal és egyszer ősszel ajánlják a szakemberek, hogy minden évszakban egészségesek maradhassanak a fák és bokrok.
4. Dekoráld a kertedet!
Szeretnél aranyosan, de tudatosan berendezett kertet magadnak? Inkább valamiféle állatformákat helyeznél el, vagy az újrahasznosítás jegyében díszítenél? Esetleg a vidéki stílust akarod megjeleníteni? Minden lehetséges! Használhatsz faanyagot, gumiabroncsot vagy egy kiszuperált kerékpárt, hogy annak kosarába muskátlit ültess. A kerítésedet is feldobhatod különleges kaspókba ültetett virágokkal. Helyezd a növényeket gumicsizmába vagy régi ridikülökbe. Minden látogató a csodájára fog járni.
5. Hívj segítségül rovarirtó növényeket!
Ha szeretnél rovarmentesen napozni a kertben, vagy szúnyogmentesen grillezni este, akkor ültess magad köré rovarűző növényeket – ilyen például a citromfű, a levendula vagy a kerti sarkantyúka. Helyezd őket a teraszod közelébe, vagy egyenesen az ablakpárkányra.