A legjobb tippek és tanácsok fürdőszoba felújítás előtt állóknak! Fotó: Europress
1. A fürdőszoba felújítás profiknak való!
A falfestés, a parkettafestés, de még a bútorfestés is olyan munkák, amiket gyakorlatilag bárki meg tud csinálni, ám a fürdőszoba felújítás már egészen más tészta. Fürdőkádcsere, vizes munkák, csempézés, zuhanyzó kialakítása, és sorolhatnánk. Ezeket tényleg jobb, ha profi szakemberre bízod. Megéri azt a plusz költséget!
2. Fürdőszoba burkolatot ne ár szerint válasszunk!
Ne az akciós csempét és metlakit vásárold meg, úgy, hogy gyakorlatilag meg se nézed, milyen színű, mintájú, nagyságú, formájú, illetve minőségű. Ne az ár számítson döntéskor, hanem az, hogy tényleg tetszik-e, illik-e a hálószobádba, jó minőségű-e, és így tovább. Tedd fel magadban a kérdést: akár 5 év múlva is tetszeni fog? Szívesen fogod nézni? Ha igen, akkor vedd meg!
3. Ne a trendek számítsanak!
Ne feledd, ami most trend, az jövőre, de két év múlva már biztosan nem lesz az. Sőt, az is lehet, hogy kifejezetten ciki lesz. Úgyhogy ne az alapján újítsd fel a fürdőszobád, hogy mi most a trendi. Inkább időtálló, örökzöld, mindig divatos dolgokban gondolkozz.
4. Könnyen takarítható legyen!
Mindent úgy alakíts ki és csak olyan dolgok legyenek a fürdőszobában, amiről egyrészt tudod, hogy mennyi és milyen takarítást igényel, és vállalod is. Előzd meg a “ha tudom, hogy ennek ilyen macera a takarítása, akkor nem csináltatok ilyet” mondatokat. A lábas kádakat, illetve szekrényeket például alattuk is takarítani kell!
5. Gondoskodj elegendő pakoló- és tároló felületről!
És ebbe nem csak a fürdőszobaszekrények vonatkoznak. Gondolj arra is, hogy fürdés/zuhanyzás közben legyen hova rakni a samponokat, tusfürdőket, legyen hely hova akasztani a törülközőket és köntösöket és annak a sok-sok pipere holminak sem árt egy(-két) fürdőszobaszekrény. A tisztítószerekről nem is beszélve!
6. Figyelj az összhatásra!
Lehet, hogy a kád is, a mosdókagyló, a csempe és a fürdőszobaszekrény, amit kinéztél is szép külön-külön, de együtt borzasztóan néznének ki. Tudjuk, nehéz, de próbálj meg gondolatban az összhatásra figyelni, elképzelni, mi hol lesz, mi mellett, hogy fog az egész összességében nézni, és ez alapján dönts.
7. A praktikumot helyezd előtérbe az esztétikummal szemben!
Különösen pici fürdőszoba esetében igyekezz minél praktikusabb, helytakarékos megoldásokban gondolkozni, és kivitelezni. Ez még fontosabb, mint az ár és a kinézet. 6 négyzetméteren minden ötlet, minden megoldás, minden négyzetcentiméter számít!
Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok&Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
<< Ezt ITT tudod megtenni! >>