Fotó: Europress
1. Erkély/Terasz beépítése
Érdemes számolni ezzel a plusz kis területtel, ha már nem elegendő a hely. Persze, valószínűleg le kell mondani a plusz tároló helyiségről, illetve az ott elfogyasztott reggeli kávékról, de talán még mindig jobban megéri, mint új, nagyobb ingatlanba költözni.
2. Válaszfalak kiverése
Egy fal kiiktatásával sokkal több helyet nyerhetünk, mint gondolnánk. Csak érdemes a ház alaprajzát megnézni, hogy melyik az a fal, amitől megszabadulnánk. És egyáltalán lehetséges-e az eltávolítása.
3. Átépítés
Költségesebb megoldás, igaz, de még mindig kevésbé macera, mint egy lakáscsere, költözés, stb. Ha úgy látjátok, hogy más kialakítással praktikusabban, jobban kihasználható az ingatlan, akkor érdemes átépíteni, áthelyezni a konyhát máshova, felcserélni egy másik szobával.
4. Szobacsere
Ha nagyobb szükség van egy tágasabb gyerekszobára, mint mondjuk nektek egy hálóra, vagy nappalira, akkor ideje költözködni, szobát cserélni. A gyerekért mindent, hiszen az ő kényelmük mindennél fontosabb.
5. Galéria
Ha kellően magas az ingatlan, érdemes galériát csináltatni. A gyerekeknek egyelőre amúgy sem kell, hogy 180 centi magas legyen, hiszen akár 1,2 méteren is simán elférnek, viszont egy szobát gyakorlatilag függőlegesen megfelezve duplázhatod a terek számát. Az alsó rész a picié, a felső a nagyé lehetne!
6. Tetőtér beépítése
Ha eddig még nem tettétek meg, egy újabb gyermek esetén mindenképp érdemes elgondolkodni rajta. Fentre a ferde falak miatt mehetnek a hálók, lent pedig maradhatnak a közösségi terek, a nappali, a fürdő, a konyha. De akár a felső rész lehetne teljes egészében a gyerekek birodalma.
A lényeg, hogy ne féljetek belevágni a felújításba!
Ha nem akarsz lemaradni az Otthonok&Megoldások cikkeiről, akkor iratkozz fel hírlevelünkre mielőbb!
<< Ezt ITT tudod megtenni! >>