Forrás: Europress
Sok szülő – legyen gyakorlott vagy kezdő –nem is sejti, hogy a házon belüli levegő több kórokozót tartalmaz, mint a kinti levegő. Az újszülött babák szervezete különösen érzékeny a szobában található levegő szennyezettségére, mivel az immunrendszerük még kevésbé fejlett. A 2 évnél fiatalabb gyerekek legtöbb idejüket a szobájuk falai között töltik. A babaszoba szellőztetése azért is kulcsfontosságú, hogy a különböző légúti és egyéb problémákat elkerülhessük.
Mire figyeljünk?
A babaszoba szellőztetése mellett engedhetetlen a megfelelő ágynemű kiválasztása is a kicsi számára. Ez nem csak azért fontos, hogy a gyerkőcöt melegen tartsa, hanem védelmi funkcióval is szolgál a por, pihe és egyéb kórokozókkal szemben. A legjobb, ha a latexet vonjuk be a képletbe a matracok tekintetében, ez ugyanis sokkal ellenállóbb a porral szemben. Mindenképpen vegyszermentes mosószert válasszunk a babaszoba textiljeinek mosásához, ugyanis hiába szellőztetjük a nap minden egyes órájában a babaszobát, ha utána a takaróba ivódott vegyszeres anyagokat szívja magába a pici alvás közben.
Válassz mesterséges légtisztítókat. Ezek a babaszoba szellőztetése mellett extra segítséget nyújtanak a levegő tisztán tartásához. Ma már a piacon ezerféle légtisztító gépet találhatunk, így a rendszeres és alapos szellőztetés mellett mesterséges segítséget is kaphatunk a babaszoba levegőjében található baktériumok több mint 90 százalékának elpusztításához. Ez az eszköz abban az esetben is igazán hasznosnak bizonyul, ha kisállat él a lakásban. A levegőben szálló szőr és egyéb kosz bejut a babaszobába, még akkor is, ha a kisállatot egyáltalán nem engedjük a kicsi birodalmának közelébe.
A legfontosabb dolgok, röviden
Összegezve megállapíthatjuk, hogy rendkívül fontosságú a babaszoba szellőztetése napjában többször is, mindazonáltal érdemes megfelelő segítséget választanunk egy légtisztító készülék formájában. Emellett pedig lehetőleg kerüljük a mesterséges, vegyszer alapú kemikáliák használatát a babaszoba tisztán tartásakor. Ha minden apróságra nagy gondot fordítunk, rendszeresen és megfelelően szellőztetünk, alaposan csökkenthetjük az ártalmas anyagok mennyiségét a babaszobában.