Forrás: Getty

Bár a bútorfelújítás olcsó és egyszerű módja a lakás felfrissítésére, a szép végeredmény nem kicsi munka. Csak akkor fogjunk bele, ha mindenképp lesz időnk és energiánk befejezni. A művelet egyáltalán nem nehéz, de mindig jól jön egy-két segítő kéz, főleg a bútorok mozgatásában. Elhatároztad magad a felújításra? Mutatjuk, hogyan csináld!
1. Tervezz!
Mielőtt bármihez is hozzáfognál, tervezd meg a bútorfelújítást. Csak egy bútort szeretnél felújítani vagy az összeset egy adott helyiségben? Az eredeti színe maradjon, vagy megéri egy új árnyalatot kipróbálni? Az új szín mennyire fog passzolni a környezetébe? Milyen eszközökre és mennyi alapanyagra van szükség? Ezekre a kérdésekre mindenképp találj választ a munka megkezdése előtt.
2. Előkészületek
Miután beszereztük a dörzspapírt, ecseteket, festéket vagy lazúrt, esetleg csavarokat és egyéb kiegészítőket, nekifoghatunk az előkészületeknek. A bútort vigyük a festés helyszínére, ezután tisztítsuk le alaposan. Festés előtt mindenképp dörzsöljük le az előző réteg festéket egy csiszolópapír segítségével.
3. Festés
A festést csak a bútor anyagával passzoló festékkel kezdjük el. A munka megkezdése előtt terítsünk le fóliát, hogy a lakás többi részét megóvjuk a festéktől. Nagy bútorfelületeken érdemes hengert használni, ellenben a kisebb részeken – például kilincseken – egy ecsettel sokkal precízebb eredményt kaphatunk. A festést egy alapozóréteggel kezdjük, majd két rétegben vigyük fel a kívánt színt.
4. Kiegészítők
Szereted a meglévő bútorod, de kicsit régimódinak tartod? Dobd fel festés nélkül kiegészítőkkel! Cseréld le a fogóját, kilincsét, szekrény esetében szerelj rá egy tükröt, vagy tapétázd le, és máris modernebb lesz a kinézete.
5. Fa bútorok felújítása
A fa bútoroknak speciális anyagokra van szükségük a felújításukkor, ezért a festékboltban adjuk meg a bútor pontos adottságait, hogy annak megfelelő festéket vagy lazúrt kapjunk. A tisztításukhoz használjunk olaj bázisú szert, majd kifejezetten fafestéket alkalmazzunk a felújításához.