Anett és férje története 2019 januárjában indult. Akkor döntötték el, hogy minden hónapban a lehető legtöbbet teszik félre, hogy mihamarabb megteremthessék a közös otthonukat, közös életük alapját. Tavaly már nagyon lelkesen nézegették a házakat. Eredetileg kertes házban gondolkoztak. Sajnos azonban az árak egekbe szöktek, így nem látták értelmét közel 20 millió forintért egy olyan házat venni, amire még legalább ugyanannyit költeni kell… “Aztán szembejött velünk egy tégla lakás hirdetése, ami egy átalakított lakás volt. Nagyon megtetszett nekünk, de sajnos ránk licitáltak. Ez egy mélypont volt a férjemnek és nekem is.”
De nem adták fel. Akkor már nagyon vágytak egy saját otthonra, ezért (ismét csak) módosítottak a terveken. Olyan tégla lakások között kezdtek el keresgélni, melyek átalakíthatók, ugyanis Anett egyetlen kikötése az volt, hogy a nappali és a konyha egy légtérben legyen. Ez a panellakások esetében kevésbé megoldható, így leszűkítették a kört a tégla lakásokra. “Végül a férjem találta meg ezt a lakást, ami egy csendes, nyugodt helyen van, zöldövezettel körülvéve, mégis a központtól pár méterre.”
A lakás december közepétől az övék, és még a karácsonyi szabadságok alatt hozzá is láttak a felújításhoz. “Ebben a család és a férjem kollégái voltak leginkább a segítségünkre. Összesen 58 négyzetméter a lakás alapterülete, 2 nagy szobával, konyhával, külön fürdővel és WC-vel rendelkezik az alapja. Ebből alakítottunk ki egy amerikai konyhás nappalit, 2 külön szobát (egy háló és egy későbbi gyerekszoba lett a másik nagy szobából) és egy kis gardrób helyiséget.”
Galéria / 6 kép
Ahogy Anett meséli, azért is volt kiemelt szempont számukra, hogy ne legyen felújított az ingatlan, mert mindent a saját ízlésük szerint szerettek volna kialakítani. “A nappali és a folyosó között volt egy gipszkarton fal, azt kezdtük el legelőször lebontani. Utána jöhetett a nehezebb része, a konyha és a szoba közti fal. Több helyen is láttuk, hogy ezt a falat kibontják, viszont nem tudtuk, hogy engedély köteles-e, így egy statikus véleménye után álltunk csak neki. A bontása egyszerűbb volt, mint gondoltuk. Apukámmal álltunk neki, ő adta a gépet a kezembe, hogy bontsam nyugodtan. Később, miután már a hatalmas lyuk ott tátongott, a férjem vágta ki koronggal a fal többi részét.”
Szakembereket csak az elektromos hálózat áthúzásához, a vízvezetékek és csapok kialakításához, a nyílászárók cseréjéhez, egy fürdőszobai radiátor cseréjéhez és a konyhabútor készítéséhez hívtak. “Minden további munkát a férjem, az ő édesapja, én és apukám oldottunk meg.”
A felújítás december közepétől július közepéig tartott. Anették július 13-án költöztek be, bár még mindig vannak apróbb tennivalók. A színek, a bútorok, a konyhaszekrény – minden a saját elképzelésüket és ízlésvilágukat tükrözi, hiszen fontos számukra, hogy világos legyen a belső tér. “Nagyon hosszú volt, és nagyon fárasztó, de minden perce megérte.”
Galéria / 6 kép