Forrás: Europress
Összegyűjtöttünk neked minden fontos információt, mellyel könnyebben tudsz belefogni a tervezésbe és a munkába. Ragasztásra fel, kezdjük az alapokkal!
Teljesen kezdőként is bátran beleáshatod magadat a tapétázás rejtelmeibe, hiszen olyan tippeket gyűjtöttünk neked össze, melyekkel biztos alapokra helyezheted a tudásodat. Elmagyarázzuk a folyamat minden lépését, az előkészítéstől az utómunkálatokig. Néhány professzionális tippet is mutatunk, például azt, hogy hogyan tudsz a legkönnyebben tapétázni a nehezebb falfelületeken – mint például a sarkakban.
Mire lesz szükséged?
Íme, a lista, melyen az összes kellék megtalálható, amire szükséged lesz a tapétázáshoz.
- a kiválasztott tapéta
- alap tapéta (ha szükséges alapozni a falfelületet)
- mérőszalag
- festőhenger
- tapétaragasztó
- vödör
- vonalzó vagy mérőszalag
- olló
- glett és spatula
- létra
A festőhengerre például azért lesz szükséged, mert ecset helyett ennek a segítségével sokkal precízebben és szorosabban tudod majd illeszteni a tapétát, így nem maradnak alatta levegőbuborékok. Ez abból a szempontból is jó, hogy sokkal kevesebb tapétaragasztót kell majd használnod.
Mielőtt nekilátsz a munkának, bizonyosodj meg arról, hogy a felület teljesen tiszta. Ha már korábban volt a falon tapéta, azt mindenképpen távolítsd el, és a letisztított falfelületen a hibákat javítsd ki glett és spatula segítségével, vagy első körben egy alap tapétát helyezz fel a falra.
Mennyi tapétára lesz szükséged?
Mielőtt nekiugrasz a bevásárlásnak, a mérőszalag segítségével végezz pontos méréseket a falfelületeken. A legjobb, ha készítesz egy felülnézeti rajzot a lakásról vagy szobáról, és úgy jelölöd be a méreteket, és ezek alapján számolod ki, hogy hány négyzetméternyi területen kell dolgoznod. Vedd figyelembe azokat a részeket is, melyek az ablakok vagy ajtók alá/mellé esnek, és ezekkel is számolj. A tapéták mértékegysége általában négyzetméterben van megadva. Javasoljuk, hogy számolj rá erre a mennyiségre 15-20 százalékot, mert ha esetleg hibázol, nem kell újra vásárolnod vagy rendelned.
Vannak már erre szuper netes kalkulátorok is, bátran használd ezeket!
Folytatás következik! Sorozatunk második részében a tapéta méretre szabásáról, illesztéséről és az utómunkálatokról tudhatsz majd meg többet.