Forrás: Europress
Bizonyos munkálatok nem szezonálisak, így akár a hűvösebb téli hónapokban is kivitelezhetők. Extra előny, hogy ilyenkor még akár árengedményre is számíthatunk. Mutatjuk a listát!
Burkolás
Hideg és meleg burkolati munkák egyaránt elvégezhetők télen. Az új csempe és járólap tehát nem akadály, sőt a szanitereket is cserélhetjük divatosabbakra – mindössze a hosszabb száradási időkkel kell számolni. A ragasztók használata miatt fontos a rendszeres szellőztetés, és gondoskodjunk arról is, hogy a szoba hőmérséklete ne menjen 10-12 Celsius fok alá. Laminált parketta esetén különösen fontos, hogy minimum egy napig akklimatizálódjanak az alapanyagok a burkolásra szánt helyiség hőmérsékletéhez.
Gipszkartonozás
Ha a hideg időszak beköszöntével jutott eszünkbe, hogy leválasztanánk egy helyiséget a nappaliból, vagy beépített polcokra sorakoztatnánk kedvenc olvasnivalóinkat, használjunk gipszkartont. Minimális por keletkezése mellett, remekül és gyorsan rögzíthető, így bármikor belevághatunk egy válaszfal felhúzásába is. A gipszkarton bevetésével akár egyetlen nap alatt is drasztikusan átalakíthatjuk otthonunk képét. Gipszkartonból továbbá remek gardróbszekrény is készíthető, melyet itt mutattunk meg korábban.
Falbontás nélküli épületgépészeti munkák
A vezetékek behúzása, a konnektorok, a lámpatestek és a kapcsolók cseréje sem szezonális feladat, így egész évben nekifoghatunk. Nagy vésésekbe és falbontásokba azonban ne vágjuk a fejszénket, hiszen az nagyfokú porképződéssel jár, így állandó szellőztetést igényel.
Beépített bútorok cseréje, felújítása
A bútorok összeszerelése nem igényel szellőztetést vagy száradási időt, így akár a teljes bútorunkat is lecserélhetjük a konyhában vagy a nappaliban. Ha elkerülnénk a nagy volumenű átalakítást, dobjuk fel a nappalit egy-két új polccal, kisebb méretű szekrényekkel. Igazán nem ördöngösség: vegyük elő a csavarhúzó-készletünket, terítsük magunk elé az összeszerelési útmutatót, és máris nekifoghatunk a bútorok összeállításának.