Külső hőszigetelés előnyei, Fotó: Europress
Télen meleg, nyáron kellemes hűvös otthonra vágysz? Ez csak egy, a külső hőszigetelés előnyei közül. Olvasd el a többit is!
Ezek a külső hőszigetelés előnyei!
1. Megtakarítás a családi kasszában
Az kétségtelen, hogy hőszigeteléssel jelentősen javítjuk lakásunk hőmegtartó képességét. Az, hogy pontosan mennyivel, a szigetelés vastagsághától függ elsősorban – ennek megtervezéséhez érdemes szakember segítségét kérni. Mindenestre úgy számolhatunk, hogy jól megválasztott vastagság esetén a fűtési költség legalább 40 százalékkal csökken, ami azt jelenti, hogy a befektetett összeg néhány év alatt meg is térülhet
2. Hosszabb élettartam
A hőszigetelés nem szándékolt mellékhatása a ház állagának megóvása, értékének megőrzése. Nem csupán a falakat védhetjük a szigetelőanyaggal, de a bennük futó csöveket is. A hőingadozás ugyanis ezeket is károsíthatja idővel. Arról már nem is beszélve, hogy hőszigeteléssel az épület külseje is vonzóbbá válik. És ha ez még mindig nem lenne elég: a kisebb energiafelhasználás a fűtésrendszer elemeit, így a kazánokat is kíméli.
3. Javuló komfortérzet
A hőszigetelés nem csupán a meleg bent tartására, annak kívül marasztalására is alkalmas, vagyis míg a lakás télen melegebb, nyáron hűvösebb lesz a plusz rétegnek köszönhetően. Nem csupán a fűtésszámlán spórolhatunk tehát, de a légkondicionáló által felhasznált energiát is megtakaríthatjuk vele.
4. Egészségesebb élettér
A hőszigetelés nélküli falak belső felületén keletkező hőhidak nemcsak azért veszélyesek, mert jelentős hőveszteséget okoznak, hanem azért is, mert kialakulhat az állandó páralecsapódás jelensége az épületben. Márpedig ez kiirthatatlan és állandóan kiújuló penészedéshez vezet, amely akár allergiás tüneteket is okozhat. Szakszerűen kivitelezett hőszigetelés esetén ezek a hőhidak teljes mértékben megszüntethetők minden káros mellékhatásukkal együtt.
5. Fellélegző környezet
A környezetvédők egyik fő érve a hőszigetelés mellett, hogy azáltal, hogy a házfalak tovább tartják a meleget és a hideget, kevesebbet fűtünk, hűtünk, azaz kevesebb energiát – gázt, villanyt, fát – használunk fel. Ennek köszönhetően kevesebb szén-dioxid kerül a levegőbe, vagyis tehermentesíthetjük az amúgy is végkimerülés szélén álló környezetünket. Ráadásul maguk a hőszigetelő anyagok is “zöldek”, hiszen az üveggyapot és a kőzetgyapot újrahasznosított anyagokból készülnek, míg hungarocell teljes mértékben újrahasznosítható.