A háló egy elsőre átlagosnak ható tér volt, úgy tűnt nem nagyon kell majd vele sokat foglalkozni. Érdekes módon azonban az eredeti tervező a lehető legrosszabb helyre helyezte az elektromos kiállásokat, így a legnagyobb bútor, az ágy semmiképpen sem kerülhetett jó helyre átvezetékelés nélkül. Vagy átesett volna rajta a Tulajdonos, vagy az egyik házastárs csak koccanások és ütődések árán érhetett volna át a saját oldalára.
“Így természetesen teljesen át kellett tervezni a kiállásokat, ami miatt már mindenképpen festeni is kellett a falakat – így pedig egyenesen következett a lehetőség egy kis tapétázásra. Fontos kötöttség volt, hogy Megbízóim már rendelkeztek a bútorokkal, amikor beköltöztek, és nem szerettek volna megválni tőlük, hiszen remek állapotban voltak. Ráadásul kardinális kérdés volt a nyugalom és a szelíd összhang – mivel a ház többi részét színesebbre kérték. A fehér bútorok mellé így nem jöhetett szóba tarka vagy harsogó tapéta, mert vibrálónak és tolakodónak tűnt volna. Egy élénk festék a falra pedig szintén kizárt volt az erős kontrasztok miatt, melyek nem segítik a pihenést” – segít belátni a tervezés hátterébe Regina.
Ezért esett a választásuk ezekre az anyagokra. A kárpitokkal sikerült fokozni a melegséget, és igazán hívogatóvá tenni a szobát. A kevesebb több jegyében nyerhette el mai formáját ez a korábban talán kissé sablonos tetőtéri helyiség.
Galéria / 3 kép
A ház további részeit alábbi cikkeinkben járhatod be:
Perneczky Regina
- Lakberendező, belsőépítészeti tanácsadó, Interior Designer
- A Szegedi Lakberendező Képzés szakmai oktatója
- A LOSZ év lakberendezője 2023 pályázat különdíjasa
- Az Archline Év Képe 2022 (lakberendezési látványterv) pályázat első helyezettje.
- Weboldal: alakitlak.hu
- Facebook: www.facebook.com/alakitlak
- Instagram: www.instagram.com/perneczkyregina_alakitlak/
Render: Exoarch Vizualizáció