“Ebből a térből egy olyan szobát alakítottam ki, amely tökéletesen formálható és sokoldalú attól függően, hogy éppen hányan tartózkodnak a házban. Alapvetően egy kisebb, pihenő szobát/nappalit hoztam létre, ahol el lehet kicsit vonulni, megpihenni vagy akár mozizni, ha a társaság többi tagja még beszélget a grandiózus közösségi konyha-étkezőben. Meggyőződésem, hogy minden nyaralóban hasznos egy olyan zóna, ahová a csendre és nyugalomra vágyók is elvonulhatnak Ez a helyiség egyébként is éppen az a szoba volt, aminek nem volt még ablaka sem, és a két hálószoba bejárata is innen nyílt eredetileg, tehát egy sötét átjáró zónáról beszéltünk. Ezért megnyitottam a korábban veranda felé vezető ablakot, és egy nagy szabad nyílást hoztam létre, amely egy elegáns üvegfolyosó bejárata is lett végül. Ez a folyosó lett a hálók előtere, amelyeket így tudtam függetleníteni a nappalitól. Ráadásul az üvegfalaknak köszönhetően annyi fény jut a nappaliba a veranda felől, amennyi csak lehetséges.
Az érdekesség azonban az volt, hogy nem tehettem meg, hogy ez a szoba ne legyen hálóként is használható – hiszen további privát zónákra és alvóhelyekre volt szükség. Ezért az üvegfolyosót teljesen elfüggönyözhetővé tettem, hogy hálószobaként is működhessen, a kanapé pedig ágygépes kialakítású lett. Egy nyitható fekvőfotellel tehát 2+1 férőhelyes, fürdős szekcióvá alakul. Hiszen az extra fürdőszoba tulajdonképpen innen nyílik. Tehát, ha például csak hatan laknak a házban, akkor egy nappaliként funkcionáló közös részből megközelíthető a másodlagos fürdő is. Amikor azonban privát hálóként használják, akkor saját fürdővel rendelkező szoba. Ráadásul sikerült fénycsatornát is betervezni a födémbe, ami segített tovább javítani a fényviszonyokat.
A dekorálást nagyon szerényen igyekeztem megoldani a csekély alapterület és az árnyékos adottságok miatt – így került a falra fehér, széles falpanelezés, ami egyszerre idézi a farmház jelleget, és segít extra dimenzióval öltöztetni a fehérre festett falakat. A beékelődő üvegfolyosó falai megvilágíthatóak, így elképesztően látványos, mégis szelíd hangulatvilágítási effektként gazdagítja a nappali és a hálók előtti közlekedő terét is egyszerre.”
Galéria / 6 kép
A történet további részei:
Perneczky Regina
- Lakberendező, belsőépítészeti tanácsadó, Interior Designer
- A Szegedi Lakberendező Képzés szakmai oktatója
- A LOSZ év lakberendezője 2023 pályázat különdíjasa
- Az Archline Év Képe 2022 (lakberendezési látványterv) pályázat első helyezettje.
- Weboldal: alakitlak.hu
- Facebook: www.facebook.com/alakitlak
- Instagram: www.instagram.com/perneczkyregina_alakitlak/
Render: Exoarch Vizualizáció