Fotó: Europress
1. Mielőtt nekiállsz a felújításnak, vegyél meg minden szükséges dolgot és csak utána láss neki. Nincs annál rosszabb, amikor belekezdesz a felújításba, és aztán hetekre félbe kell hagyni a munkát, mert valamit meg kell rendelni, és sok idő mire megérkezik.
2. A fürdőszoba/WC illetve a konyha felújításának idejére legyen alternatíva, hogy hol főztök, fürödtök, intézitek az egyéb szükségleteiteket.
3. A fürdőszoba és a WC legyen a lehető legmesszebb a gyerekszobától. Így nem kell attól félni minden alkalommal, amikor lehúzzátok a WC-t, vagy elmentek zuhanyozni, hogy felkel a vízcsobogás hangjára a gyerek.
4. Ha új konyhabútort akarsz, akkor érdemes egy beépíthető mosogatógéppel és hűtővel is számolni. Előbb utóbb úgyis szükség lesz ezekre, sokkal jobban is mutat és érdemes most egyszer megcsináltatni, mint pár év múlva újra tervezni az egészet.
5. Ha a felújítást végző kivitelezővel megállapodsz az átadás dátumáról, azt a szerződésben is írjátok le. És legyen benne az is mindenképp, ha csúsznak, minden plusz nap után kötbért kell fizetniük. Különben azon veszed észre magad, hogy hónapok óta tart a felújítás, mert mindig közbejön egy más, sürgősebb munka, ami nem várhat.
6. Mindig több pénz legyen félretéve a felújításra, mint amennyit mondanak. Bármi közbejöhet, kiderülhet. És közbe is fog jönni, ki is fog derülni, hogy még ez rossz, még az rossz, még erre lesz szükség, még arra lesz szükség….
7. A konyhába több konnektort tetess, mint amennyit első körben számolsz. Hidd el, szükség lesz rá!
8. A felújítási munkák alatt keletkezett por olyan helyekre is be/eljut, ahova nem is gondolnád. Úgyhogy takarj le mindent: a mikrót, a ruhásszekrényeket, tedd el az értékesebb díszeket, szobrokat, festményeket a falról, hogy biztosan semminek ne legyen baja.
9. Ne feledkezz meg a szomszédokról. Jelezd nekik előre, hogy felújításra készülsz, egy ideig lehet, hogy hangoskodni fogsz, és hogy várhatóan meddig fog tartani. Ha panelban laksz, érdemes kiírni a lépcsőházba is, hogy tudják, számítsanak rá.