Forrás: houzz.com

6 ok, amiért a konyhafelújítási költségek elszaladhatnak

A következőkkel számoljunk, ha felújítás előtt állunk.

1. A konyhaszekrény ára jelentősen függ attól, hogy nagy bútoráruházban szerezzük-e be, vagy saját igényünk alapján rendelésre készül egy helyi manufaktúrában – utóbbi költsége akár sokszorosa is lehet előbbinek. Ennek a kulcsa, ha jó előre tisztázzuk magunkkal, hogy a konyhabútorra a teljes költségvetés mekkora részét szánjuk. Ha például menet közben találjuk ki, hogy szeretnénk, ha a felső elemek egészen a plafonig érnének, máris egyedi tervezésre lesz szükségünk, ami akár komoly pofon lehet a családi kasszának.

2. A szekrénysor belső kialakítása egy következő ingoványos terület. Ki ne szeretné külön fiókot a késeknek, bor és fűszerek számára kialakított speciális szekrényrészt, vagy olyan sarokelemet, ami az amúgy nehezen elérhető helyeket is hasznosítja? Legyünk azonban tisztába azzal, hogy az ilyen extra felszerelés is könnyen magával rántja a teljes költségvetést.

3. A munkalap beszerzése ismételten csak széles ártartományban mozog. Egy laminált felület egyértelműen a megengedhető kategóriába tartozik, míg a gránit lap ennek sokszorosa. Itt természetesen érdemes figyelembe venni, hogy ha a munkalapot hosszú távra, 15-20 évre vásároljuk, magasabb minőséget is várunk el tőle. Ebben az esetben azonban eleve magasabb költségtényezővel kalkuláljunk.

4. A konyha berendezési költségének jelentős részét a háztartási gépek teszik ki, melyek esetében a márkától, a modelltől és a jellemzőktől nagyban függ a végső ár. Ha személyesen egy boltban válogatjuk ki a különböző gépeket, a jobb és jobb alternatívák láttán könnyen elcsábulhatunk, ami ilyen tételeknél összességében nagy különbséget eredményezhet.

5. Váratlan problémák minden felújításnál adódnak. Például mikor felszedjük a járólapot, és egy korábbi, fel nem fedezett víztörés nyomaira bukkanunk, aminek köszönhetően az alapzatban futó csövek nagyon rossz állapotban vannak. Ezek egy részét úgy előzhetjük meg, ha alaposan feltérképezzük a terepet még a felújítási munkálatok megkezdése előtt. Mindenre azonban így sem fog fény derülni, éppen ezért javasolják azt a szakemberek, hogy az eredetileg kalkulált költségeket látatlanban is emeljük meg 20%-kal vészhelyzetek esetére.

6. Hogy időközben biztosan ne szaladjanak el a költségek, erősen ajánlott a csaptelepeket és egyéb apróságokat előre beszerezni. Ha csak utólag, a munkálatok megkezdésével párhuzamosan kezdünk el gondolkodni, több pénzünk mehet rá, több időt igényel, ráadásul a felújítási menetrendet is megakaszthatja, ami megint csak emeli a költségeket.

Iratkozz fel hírlevelünkre!
Hozzájárulok, hogy a Fundamenta-Lakáskassza Kft. és a Fundamenta-Lakáskassza Zrt. hírlevel(ek)et (reklám) küldjön számomra az Adatvédelmi Tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően.