Felújított lakás Budapesten
Olvasónkat, Csillát különösen inspirált az Otthonok&Megoldások magazin egy korábbi számában bemutatott 55nm-es lakás két apartmanra való bontása. Az általa vásárolt és felújított lakás Budapesten található szintén, hasonló az elrendezése, és az egyik szobát szintén galériásította.
Felújított lakás Budapesten – Íme a teljes történet, előtte-utána képekkel!
A főszereplő, 37 nm-es felújított lakás Budapesten található, és a történet hitelessége érdekében Csilla engedélyezésével a saját levelével és fotóival szeretnénk bemutatni az ingatlan csodálatos átalakulását.
“Kedves Otthonok&Megoldások Magazin Szerkesztősége!
Fundamenta megtakarításainknak hála lelkes olvasója vagyok kiadványuknak, és látván a gyönyörű lakások tulajdonosainak büszke beszámolóit, vettem a bátorságot, hogy a saját projektünket is elújságoljam.
Május végén sikerült egy családi „örökséget” értékesítünk, ami jó alap volt ahhoz, hogy egy budapesti ingatlant vásároljunk a férjemmel kiadás céljából. Június végén rá is találtunk a IX. kerületi Sobieski János utca egyik jól karbantartott belső körfolyós házában egy 37 négyzetméteres lakásra, ami a belső gondozott udvarra néz.
A lakás a körfolyosó utolsó lakása, így az ablakok előtt nincs átmenő forgalom. Jó állapotban vettük meg, a fürdőszobát nemrég újították fel, a konyhában kicserélték a szekrények frontjait, új műanyag nyílászárók kerültek a szobákba és egy tisztasági festést is végeztek az eladók. A lakás mellett szólt az is, hogy két külön nyíló szobája van, ami nagy előnynek számít különálló emberek közös albérlete esetén.
Láttuk, hogy viszonylag gyorsan és alacsony költségvetéssel kiadásra alkalmassá lehet tenni. Mindkét szempont fontos volt a mielőbbi megtérülés miatt.
Néhány tennivaló azonban így is akadt:
– A szobák parkettája megsüllyedt és recsegett-ropogott.
– A félszoba teljes értékű helyiséggé tételéhez szükség volt egy galériára.
– A konyhapult feletti barna csempe és a lakkozott lambéria nagyon lehangoló volt, ahogyan a sötét járólap is.
– A konyhában a hűtő elhelyezését is meg kellett oldani és egy szagelszívó is hiányzott.
– A félszobában és a fürdőszobában a nem megfelelő minőség miatt újra kellett glettelni és festeni a falakat.
– Valamint minden bútort és világítótestet be kellett szerezni.
A költségoptimalizálás jegyében igyekeztünk a lehető legtöbb dolgot saját kezűleg megoldani, így:
– a gépészmérnök végzettségű (de szívesen barkácsoló) férjem megtervezte és megépítette a galériát, elvégezte a villanyszerelési munkálatokat.
– Fűtéscsőből, steklámpából illetve virágkaspóból és papírernyőből (amit festékspray-vel lefújtunk) lámpákat varázsolt.
– Fehérre festettem a lambériát és a fali csempét is a Harzo hídképző alapozó segítségével, hogy barátságosabbá tegyük a konyhát. Lemázoltam a fűtéscsöveket.
– A jófogáson keresztül vettem 3 darab ülőlapján kárpitozott fa széket, amiket némi csavarozás után átfestettem a Pentacolor dekorfestékekkel, és újra kárpitoztattuk.
– Szintén ugyanott rendeltem nagyméretű ipari lámpát a konyhába.
– A szüleim ólpadlásáról levadásztam a testvérem „úttörőbiciklijét”, amit festékspray-vel lefújtunk és keretbe foglaltunk.
– „Festettem” egy absztrakt képet a nagyszobába a biciklivel szemközti falra.
Az egyetlen hiányzó dolog még, ami nem érkezett meg, az a konyhába szánt PVC szőnyeg a Somogyi és Társa Kft-től. Ez a konyha teljes hosszában fog futni és fehér színe miatt még világosabbá fogja tenni.
Remélem, hogy a befektetett munkánk, spórolásból eredő ötleteink másokat is arra sarkallnak, hogy kevés pénzből is merjenek nagyot álmodni. A részletes költségvetés nagyon fontos a határok tisztán látásához, ezt anno, a házunk építésekor már megtanultuk.
A fent említett munkálatokra, elektronikai berendezésekre (hűtő, mikró, szagelszívó, halogén hősugárzó) és bútorokra a tervezettel összhangban 1,1 millió forintot költöttünk.”