Forrás: Europress
Első és biztos pontunk, hogy szükség van két erős kézre, egy bivalyerős hólapátra vagy egy műanyagszálas seprűre. Ezek elengedhetetlen kellékei a csúszásmentesítésnek. Ehhez jönnek a csúszásmentesítő anyagok, melyek mind máshogy fejtik ki hatásukat.
Csúszásmentesítő anyagok a fagyos hónapokra
Fontos tudni: a törvény értelmében csak olyan szereket használhatunk, melyek nem ártanak a járda környezetében található növényeknek. Jó hír viszont, hogy a boltban beszerezhető anyagok már mind megfelelnek ennek a kitételnek.
De ha hirtelen zúdul ránk a hó, és nincs is időnk a boltba sietni, a ház körül is találhatunk gyors segítséget a csúszásmentesítésre – valamennyit a környezettudatosság jegyében. A letaposott hórétegre szórt hamu, salak vagy fűrészpor mind segít tompítani a frissen hullott hó veszélyét.
Ha viszont nem pusztán a csúszás-, de a jégmentesítés is cél, a jól bevált só lehet segítségünkre, mely -6 C fokig kiválóan olvasztja a járdákra, utakra ráfagyott csapadékot. Éppen ezért érdemes felszórás után a latyakot is eltávolítani, nehogy a hőmérséklet csökkenésével újra befagyjon. Viszont a bevett szokások dacára a klasszikus konyhasó használata nem megengedett, és az erre a célra kifejlesztett speciális só is csak olyan aszfaltos, illetve betonozott részeken alkalmazható, melyeknél biztosított a sólé elfolyása. A járdán, melyet nem vízelvezető, hanem föld szegélyez, csak kimondottan környezetkímélő megoldásokat szabad alkalmazni. Ilyen a zöldsó vagy a zeolit.
Fontos, hogy elolvassuk használat előtt a vásárolt ellenanyag zacskóját, azon megtaláljuk, hogy mennyit kell használni a termékből.